Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 55-lecia ROD im. St. Staszica w Pile - 03.08.2018

28 lipca 2018 r. działkowcy z ROD im. St. Staszica w Pile obchodzili swoje święto – Jubileusz 55-lecia powstania ogrodu. W obchodach działkowego święta licznie uczestniczyli działkowcy oraz zaproszeni goście: Marian Praczyk członek Krajowej Rady PZD i Prezes Okręgu Pilskiego, Eligiusz Komarowski Starosta Pilski, Piotr Głowski Prezydent Piły oraz radni Rady Miasta Marek Andruszkiewicz i Jan Szewdziński. Uroczystość, która byłą objęta patronatem honorowym przez Starostę Pilskiego, rozpoczęto odegraniem hymnu działkowców.


Działkowców i zaproszonych gości powitał Andrzej Kierzkowski Prezes ROD. W swoim wystąpieniu przedstawił historię ogrodu, wymienił osoby, które na przestrzeni lat przyczyniły się do jego rozwoju. Wielu z tych działaczy i działkowców nie doczekało dzisiejszego Jubileuszu. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Złożył podziękowania władzom powiatu i gminy za coraz większe wsparcie, także finansowe oraz kierownictwu Okręgu i członkom Okręgowego Zarządu PZD za pomoc w rozwiązywaniu działkowych problemów.
Szczególne podziękowania złożył działkowcom, którzy aktywnie włączali się na rzecz rozwoju naszego ogrodu oraz wszystkim pozostałym członkom, którzy uprawiając i upiększając swoją działkę przyczynili się do jego estetycznego wyglądu.
Kończąc swoje wystąpienie powiedział: „Liczymy na to, a z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by dalsze karty historii naszego ogrodu oraz Polskiego Związku Działkowców zapisały się pozytywnie.”


Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach składali życzenia. Marian Praczyk członek Krajowej Rady PZD w imieniu Eugeniusza Kondrackiego Prezesa PZD przekazał pamiątkowy puchar, dyplom, flagi związkowe oraz czapeczki związkowe i znaczki organizacyjne, które przekazano uczestnikom, a jako Prezes Okręgu w Pile pamiątkowy grawerton od Okręgowego Zarządu PZD. Piotr Głowski Prezydent Piły i Eligiusz Komarowski Starosta Pilski wręczyli pamiątkowe grawertony.
Zasłużonych działkowców udekorowano srebrnymi i brązowymi odznaczeniami „Zasłużony Działkowiec”. Za wzorowe prowadzenie działki wyróżniono 15 działkowców, którym wręczono dyplomy i upominki ufundowane przez Zarząd ROD oraz wydawnictwa promujące powiat i gminę Piła.


Po oficjalnych uroczystościach działkowcy biesiadowali przy muzyce. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

AK

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio