Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie w sprawie nowego ROD w Białymstoku - 13.12.2017

 W dn. 8 grudnia 2017 r., w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD z przedstawicielami Gminy Białystok, odpowiedzialnymi za sprawy związane z odtworzeniem ogrodu przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku.

Nowy ogród jest potrzebny, bo część osób musi przenieść się z innych działek. Powodem są przebudowy dróg, w trzech przypadkach przebiegające przez ogrody działkowe.

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim uzgodnienia, które z elementów infrastruktury ogrodu zostaną odtworzone przez Gminę, a które wykona samodzielnie Okręg Podlaski i wstępnego umiejscowienia świetlicy ogrodowej (biura zarządu), sanitariatów, parkingu a także ewentualnie placu zabaw, siłowni plenerowej itp.

Zakończenie prac związanych z utworzeniem ROD przy ul. Produkcyjnej, planowane jest na sierpień 2018 roku. 

To kolejny w ciągu ostatnich lat nowy ogród w Białymstoku. Ponad trzy lata temu otwarty został nowy ogród działkowy w Białymstoku - przy ul. Plażowej. Stało się to po likwidacji działek przy ul. Ciołkowskiego, bo teren potrzebny był pod budowę campusu Uniwersytetu w Białymstoku.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio