Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zabawa mikołajkowa dla dzieci w ROD "Karolinka i Karliczek" w Gliwicach - 12.12.2017

W sobotę 9.XII. 2017 r Rada Osiedlowa Szobiszowice, na terenie i przy współpracy Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Karolinka i Karliczek” w Gliwicach zorganizowała w ramach IV Szobiszowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Mikołajki” dla dzieci.

 

Przybyłe dzieci i rodziców przywitali Przewodniczący Zarządu Rady Osiedlowej - Prezes Zarządu ROD Tadeusz Witek i Radny Miasta Tomasz Tylutko, zapraszając do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk Św. Mikołaja w towarzystwie Aniołka obfite paczki z słodyczami. W trakcie trwania imprezy wszyscy goście niestrudzenie częstowani byli ciasteczkami i słodyczami. Dla dzieci przygotowano szereg niespodzianek czy to na stanowisku malowania buzi w zabawne wzory, czy też różnego rodzaju konkursy. Były zgadywanki- rymowanki, malowanie i rysowanie okolicznościowych obrazków, śpiewanie kolęd, zawody zręcznościowe. Każdy konkurs - zabawa nagradzana była prezentami.

Organizatorzy nie zapomnieli i o dorosłych. Każdy, kto tylko chciał częstowany był kawą, herbatą, barszczem czerwonym, pirogami i kapustą z grochem, catering zabezpieczyła Kuźnica Łabędy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Michała Kukuły.

Dzięki społecznikom Rady Osiedlowej Szobiszowice, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach i Rodzinnego Ogrodu Działkowego Karolinka i Karliczek impreza była znakomita. Nawet pogoda dopisała. Warto było zobaczyć te uśmiechnięte i szczęśliwe buźki dzieciaków.

 

Szkoda, że w Gliwicach, tylko Ogrody starają się nawiązać współpracę z Samorządem Miasta rozumiejąc, że taka współpraca przynosi korzyści dla obu stron, ale miejmy nadzieje, iż i to się w końcu zmieni. Andrzej Jakimek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio