Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie dla nowych działkowców w Płocku - 20.11.2017

Zgodnie z planem oświatowym, 18 listopada br. w ogrodowej świetlicy ROD im. Powstańców w Płocku, Delegatura Rejonowa OZM PZD zorganizowała szkolenie dla nowych użytkowników działek. Prelegentami spotkania byli p. Marcin Werner – przewodniczący płockiej Delegatury oraz p. Maciej Aleksandrowicz – instruktor ogrodniczy OZM PZD.

Wśród tematów dość szczegółowo omówione zostały przepisy Ustawy o ROD, Statutu PZD i Regulaminu, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego zagospodarowania działki. Marcin Werner mówił też o prawach i obowiązkach działkowców w ROD, zachęcając tym samym do aktywnego włączania się w życie ogrodu. Zaznaczył, aby nie ograniczać się tylko i wyłącznie do swojej działki, ale wspólnie pracować dla dobra ogrodu. Maciej Aleksandrowicz zwrócił szczególną uwagę również na spalanie w ROD, a tym samym na budowanie właściwego wizerunku działkowców. Dużą pomocą podczas szkolenia okazały się przygotowane prezentacje multimedialne, zawierające ważne informacje dotyczące kompostowania, właściwego sadzenia drzew i krzewów, ich wycinki, poprawnego nawożenia i wiele innych.

Każdy uczestnik otrzymał regulamin ROD, statut PZD, ustawę w pytaniach i odpowiedział, prasę związkową oraz przygotowane ulotki z praktycznymi poradami ogrodniczymi.

Po wyczerpaniu tematów rozpoczęto dyskusję, w której działkowcy zadawali szereg pytań, zgłaszali swoje wątpliwości, sugestie i uwagi, na które otrzymali wyczerpujące wyjaśnienia i odpowiedzi. Na zakończenie mocno podkreślili, że pomimo oderwania ich w sobotnie przedpołudnie, spotkanie było warte obecności, a wiedza im przekazana jest wiedzą praktyczną, ważną i konieczną w użytkowaniu działki.

PEŁNA FOTORELACJA – TUTAJ

Marta Werner
Kierownik Biura
Delegatury Rejonowej w Płocku

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio