Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej przygotowują działkowców do zimy - 20.11.2017

Dzielnicowi miasta Środa promowali działania ukierunkowane na przygotowanie działek i ogrodów do zimy. Celem było wskazanie ich użytkownikom, jak można przygotować altanki działkowe tak, by nie padły one łupem złodziei i przestępców. Funkcjonariusze wraz z mundurowym profilaktykiem rozmawiali z działkowcami i radzili, aby nie zostawiać na działkach wartościowych rzeczy oraz w odpowiedni sposób zabezpieczać kuchenki i butle gazowe. Wskazywali również, by zwracać uwagę na obce osoby kręcące się w okolicy ROD.

Dzielnicowi sprawdzają działki w dzień, a w nocy rejon ten kontrolują funkcjonariusze patrolowi.  Wtedy to bardzo szybko można sprawdzić podejrzaną osobę i skontrolować czy kręcący się typ posiada np. przy sobie skradzione przed chwilą wyposażenie altanki. Stróże prawa rozmawiali również z działkowcami o problemie bezdomności. Nierzadko bowiem zdarza się, że osoby bezdomne szukają zimą schronienia w cudzych domkach ogrodniczych. Mundurowi informowali działkowiczów, co należy w takim przypadku zrobić i gdzie osoby bezdomne zawsze otrzymają pomoc.

Miejsca w którychg przebywają bezdomni można zgłaszać oficerowi dyżurnemu średzkiej komedny pod numerem alarmowym, swojemu dzielnicowemu lub za pośrednictwem systemu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Źródło: Policja w Środzie Wielkopolskiej

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio