Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenia na temat kompostowania w Okręgu Pomorskim - 30.10.2017

Obowiązek posiadania kompostownika na działce reguluje § 42 p.1 Regulaminu ROD, ale niektórzy działkowcy ( na szczęście niewielka grupa ), bagatelizują tę sprawę pomimo iż kompost określa się mianem ,,złota ogrodników”. Czas jesieni to dobra pora, aby ten jakże ważny z wielu względów temat przypomnieć i zamiast np. skoszoną trawę wyrzucać do pojemników i płacić więcej za wywóz  śmieci – można ją wykorzystać na kompost i mieć bardzo dobry nawóz.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku odbył się cykl szkoleń pt,,Przydomowe kompostowniki dobrym przykładem ochrony środowiska i gospodarki cyrkulacyjnej”. Zadanie to było współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Szkolenia takie odbyły się w Wejherowie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kwidzynie i w Pruszczu Gdańskim w świetlicach ogrodowych. Mamy nadzieję, że powszechnie znany temat, został skutecznie przypomniany i będzie z jeszcze większym zrozumieniem realizowany. Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy  otrzymali preparaty do kompostowania.

 

Poniżej migawki ze szkolenia w ROD im. ks. Sambora II w Tczewie. Szkolenie prowadziła pani  mgr Magdalena Borowiec-Wójcik.

M.H.N

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio