Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

I Tarnobrzeska Senioriada 2017 na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 24.10.2017

Tarnobrzeska Delegatura OZP PZD była jednym ze współorganizatorów I tarnobrzeskiej  Senioriady. Na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Tarnobrzegu odbywały się zawody i spotkania Seniorów z miasta Tarnobrzega i całego powiatu.

Senioradę rozpoczęła poniedziałkowa konferencja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, pt. „Blaski i cienie późnej dorosłości”. W bogatej ofercie wydarzeń sportowych znalazły się turnieje szachowe, tenisa stołowego, spływ kajakowy, zawody wędkarskie i pływackie, marsz nordic walking, czy tor przeszkód.

Celem wydarzenia była nie tylko aktywizacja seniorów do wspólnej rywalizacji ale również integracja senioralnych środowisk z poszczególnych gmin powiatu tarnobrzeskiego i samego Tarnobrzega.

Na terenach dwóch tarnobrzeskich ROD odbyły się kolejno- w piątek  marsz Nordic Walking  na terenach ROD Nadole oraz ognisko integracyjne dla  uczestników Senioriady na terenach rekreacyjnych ROD Związkowiec.

Piękna pogoda i fantastyczna atmosfera pozwoliły dostarczyć niezapomnianych wrażeń na terenach naszych ROD.

Zarządy ROD i Delegatura  zadbały o ciepłe napoje. Była herbata z sokiem z działkowych malin a  utracone  w marszu kalorie  uzupełniły słodkie kalorie z pysznych pączków.

Po południu  Uczestnicy Senioriady spotkali się w ROD Związkowiec przy ognisku integracyjnym. O oprawę artystyczna zadbali Harcerze z Hufca ZHP w Tarnobrzegu.

Były gawędy przy  ognisku i wspólne śpiewanie. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali kiełbaski. Biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Razem z Seniorami biesiadowali wspaniali goście Pan Prezydent Miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb oraz w imieniu Pana Starosty Pawła Bartoszka zaproszenie przyjął Sekretarz Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Kazimierz Błasiak.

Podczas sobotniej  Gali Finałowej odebraliśmy   pamiątkowy  dyplom  z rąk prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba , przewodniczącego Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega Wiesława Lichoty oraz starosty tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka w podziękowaniu za   współorganizację I Senioriady w Tarnobrzegu.

 

Aneta Komada, Kierownik Delegatury OZP PZD w Tarnobrzegu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio