Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień działkowca i Jubileusz 50-lecia w ROD "Nad Regą" w Trzebiatowie - 20.10.2017

W dniu 14.10.2017 r. o godz. 15.00 w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Trzebiatowie ,odbyła się Uroczystość Dnia Działkowca -2017, oraz Jubileusz 50 Lecia powstania tego Ogrodu.

W uroczystości uczestniczyli działkowcy, oraz zaproszeni goście w osobach;

- Burmistrz Gminy Trzebiatów Pan Józef Domański

• W imieniu Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy, uczestniczył Pan Krzysztof Ślusarek

• Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki

• Inni przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych sympatyzujących z działkowcami.

Uroczystość rozpoczął Prezesa Zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski witając wszystkich zaproszonych gości oraz działkowców, po czym uroczyście odegrany został hymn PZD „Zielona Rzeczpospolita".

Pan Burmistrz Józef Domański w swoim wystąpieniu bardzo wysoko ocenił pracę zarządu ROD podkreślając pozytywne walory ogrodu dla mieszkańców Trzebiatowa.

W dowód uznania na ręce prezesa zarządu ROD przekazał tablicę z najlepszymi życzeniami od samorządu lokalnego dla wszystkich działkowców z okazji Jubileuszu 50 Lecia i Dnia Działkowca-2017.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pan Krzysztof Ślusarek przekazał życzenia dla działkowców w imieniu Wicemarszałka Pana Jarosława Rzepy.

Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki, krótko przedstawił historię powstawania ogrodów działkowych, podkreślając Jubileusz 120 Lecia Ogrodnictwa Działkowego na Ziemiach Polskich, oraz Jubileusz 35 Lecia PZD. Odczytany też został otwarty list z życzeniami dla działkowców od OZ PZD w Szczecinie.

Z okazji Jubileuszu 50 Lecia ROD, na ręce prezesa zarządu ROD wręczony został puchar z dyplomem od Krajowej Rady PZD, oraz puchar od OZ PZD w Szczecinie.

Po przemówieniach zaproszonych gości prezes zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski podziękował za wsparcie i pomoc w imieniu całej społeczności działkowców podkreślając właściwą współpracę z samorządem lokalnym, Urzędem Marszałkowskim, oraz OZ PZD w Szczecinie.

Na podkreślenie należy fakt przekazanych przez Burmistrza Pana Józefa Domańskiego uznania dla zarządu ROD za włożony wysiłek w pracach remontowych Domu Działkowca, deklarując też wszechstronną pomoc dla Ogrodu.

Po przemówieniach działkowcy zostali odznaczeni złotą, srebrną i brązowa odznaką Zasłużony Działkowiec, dyplomami, medalami Jubileuszowymi 120 Lecia i 35 Lecia PZD oraz innymi gadżetami i literaturą działkową.

Po części oficjalnej był poczęstunek tortem Jubileuszowym i daniami garmażeryjnymi, a przy pięknej muzyce była zabawa taneczna do białego rana.

Opr. Czesław Skonecki

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio