Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusze w ogrodach - 15.09.2017

W dniach 8-9 września br., gościł z wizytą w szczecińskim okręgu  Prezes Polskiego Związku Działkowców pan mgr  inż. Eugeniusz Kondracki.

Prezes Związku, przebył na zaproszenie szczecińskiego okręgu PZD dla uświetnienia obchodów jubileuszu 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz Okręgowych Dni Działkowca 2017.

W przeddzień głównych uroczystości, Gość nasz skorzystał z zaproszenia do Rodzinnego Ogrodu Działowego im . XX lecia w Szczecinie, ogrodu jubilata obchodzącego 70 lecie swojego istnienia. 

Dla upamiętnienia pobytu w tym ogrodzie Prezes PZD posadził pamiątkowe drzewko.

Po posadzeniu drzewka odbyło się spotkanie w domu działkowca z zarządem ogrodu oraz zaproszonymi gośćmi. Prezes Eugeniusz Kondracki wręczył pani Danucie Latkowskiej okolicznościowy dyplom oraz puchar z okazji jubileuszu 70 lecia ogrodu przywieziony z Warszawy.

Do życzeń Prezesa Związku, Prezes Okręgowego Zarządu przekazał na ręce pani Prezes przesłanie, skierowane do działkowców z okazji jubileuszu i puchar od Zarządu Okręgu.

Korzystając z pobytu Prezesa Związku w ogrodzie „XX-lecia”, zostali zaproszeni na to spotkanie członkowie zarządu ROD „Miodowa” w Szczecinie. Ogród ten również obchodzi jubileusz - 40 lecia. Z tej też okazji wręczony zostały dyplom okolicznościowy oraz pamiątkowy puchar jubileuszowy od Prezesa Związku i puchar od Zarządu Okręgu.

Zostali udekorowani „Złotą odznaką zasłużonego działkowca” wyróżnieni działkowcy z ROD Miodowa: Anna Sadowska, Maria Stachurska, Franciszek Nowak i Ludwik Wenski.

Obydwa ogrody w dniu następnym zorganizowały jubileuszowe spotkania z działkowcami i nie będą mogły uczestniczyć w Okręgowych Dniach Działkowca.

Zarząd ogrodu przygotował w świetlicy poczęstunek, na który zaproszono wszystkich obecnych. W czasie którego rozpoczęły się wspomnienia minionego czasu oraz wymiana swoich doświadczeń. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

 

Ogrodom tym życzymy dalszych wspaniałych sukcesów i długich lat służenia rodzinom działkowców.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio