Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca 2017 w ROD im. kpr. Benedy - 07.09.2017

W dniu 2 września 2017 roku zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. kpr. BENEDY w Bydgoszczy zorganizował uroczystość z okazji Dnia Działkowca oraz 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W obchodach naszego święta działkowego udział wzięli zaproszeni goście, w tym m.in. Jan Szopiński - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszcz, Tomasz Puławski - radny RM, Bogusław Deja - przewodniczący rady osiedla Szwederowo, przedstawicielki Policji z Komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo wraz z Dzielnicową naszej dzielnicy asp. Marią Madejską, przedstawicielem firmy ProNatura Panią Magdaleną Kot oraz przedstawicielami z Okręgowego Zarządu PZD i licznie przybyli działkowcy wraz z rodzinami i ich znajomi.

Prezes Ogrodu Lech Studziński na rozpoczęcie uroczystości powitał wszystkich przybyłych a następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał historię ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich oraz ideę organizowania Dnia Działkowca, przedstawił uzyskane w ostatnim okresie czasu najistotniejsze osiągnięcia w PZD oraz w ogrodzie. Podziękował działkowcom i zarządowi za wniesiony wkład pracy w rozwój i upiększanie naszego ogrodu.

Przybyłych gości oraz najstarszych działkowców z poszczególnych kompleksów naszego ogrodu wyróżniono pamiątkowymi medalami okolicznościowymi, a działkowców wyróżniających się szczególną aktywnością społeczną i wzorową uprawą działki uhonorowano dyplomami.

Na zakończenie uczestniczących w uroczystości poczęstowano grochówką oraz potrawami z grilla.

Sekretarz
Jan Rakociński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio