Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pilscy działkowcy na spotkaniu z władzami miasta - 21.07.2017

Pilscy działkowcy na spotkaniu z władzami miasta

 

19 lipca 2017 r. pilskich działkowców gościł Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski. W spotkaniu ponadto udział wzięli: Krzysztof Szewc I Zastępca Prezydenta Miasta, Jerzy Mac Dyrektor Dróg i Zieleni, Wojciech Nosek Komendant Straży Miejskiej i Lidia Plewa z Wydziału Gospodarki Komunalnej. Działkowców reprezentowali: Marian Praczyk Prezes Okręgowego Zarządu PZD, Czesław Wiśniewski Przewodniczący Kolegium Prezesów i Prezes ROD „Za Parkiem”, Andrzej Kierzkowski członek Prezydium Okręgowego Zarządu PZD i Prezes ROD im. St. Staszica, Genowefa Chomont Prezes ROD „Gwda” i Łucjan Bartosch Prezes ROD „Wypoczynek”.

To już drugie spotkanie w tym roku poświęcone problematyce pilskich ogrodów działkowych. Prezes OZ przestawił informację o aktualnej sytuacji w PZD, zapoznał z problemami i potrzebami ogrodów w Pile oraz podziękował Prezydentowi Miasta za delegowanie  na walne zebrania sprawozdawcze do wszystkich rodzinnych ogrodów działkowych swoich przedstawicieli.

W toku dyskusji poruszano między innymi sprawy związane z kosztami wywozu odpadów komunalnych, uporządkowaniem ulicy Paderewskiego, przystanku autobusowego przy ul. Koszalińskiej, konserwacją rowów melioracyjnych, dzików grasujących i powodujących szkody na terenie ROD im. St. Staszica.

W sprawie konserwacji rowów melioracyjnych przebiegających przez ogrody usytuowane w rejonie ul. Paderewskiego przekazano Prezydentowi apel Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych o wsparcie.

Prezes OZ poinformował, że coraz więcej rad miast i gmin przyjmuje uchwały, które umożliwią realizację zapisu w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych możliwości przekazywania dotacji przez jednostki samorządu terytorialnego dla rozwoju ROD. W Wielkopolsce takie uchwały podjęły rady w Wyrzysku, Wronkach, Ujściu, Czarnkowie, Środzie Wlkp. i Ostrowie Wlkp.

Omówiono sprawy organizacyjne związane z wystawą „Korso”, która ma się odbyć 5 sierpnia 2017 r. na Placu Konstytucji 3 Maja pod patronatem Prezydenta Miasta.

Pan Prezydent Piotr Głowski i pozostali przedstawiciele władz miasta ustosunkowali się do przedstawionych tematów i możliwości ich realizacji.

Spotkanie przebiegło w miłej i rzeczowej atmosferze.

 

AK

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio