Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Policjanci z Kalisza chcą poprawić bezpieczeństwo działkowców w ROD - 18.07.2017

Policjanci z Kalisza rozpoczęli kampanię informacyjną skierowaną do użytkowników rodzinnych ogrodów działkowych w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas". Celem akcji jest nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy zarządami ROD oraz działkowami a dzielnicowymi. Dzięki temu z pewnością poprawi się bezpieczeństwo w ROD.

Policjanci chcą, aby również działkowcy wiedzieli, kto jest ich dzielnicowym i do kogo, mogą zawsze zwrócić się o pomoc - informuje wielkopolska policja. – W okresie wakacyjnym dzielnicowi postanowili odwiedzić działkowców, którzy korzystając z urlopów i czasu wolnego, często odpoczywają na działkach. Akcję, która będzie kontynuowana przez cały okres wakacji, zainaugurowali, sierż. sztab. Bartosz Dolaciński oraz st. sierż. Patrycja Gorgol, dzielnicowi rewiru III.

Policjanci przygotowali specjalne ulotki, które zawierały nie tylko ich zdjęcia, ale również podstawowe dane kontaktowe. W ten sposób chcieli, przybliżyć działkowcom swoje sylwetki i pozostawić informacje, kóre w razie potrzeby ułatwią z nim kontakt – mów mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Podczas spotkań z użytkownikami działek w ROD nie zabrakło tematów do rozmów, szczególnie tych związanych z poprawą bezpieczeństwa. Policjanci największą uwagę poświęcali tematyce zapobiegania kradzieżom oraz kradzieżom z włamaniem do domków letniskowych. Podczas rozmów przypominali działkowcom o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń, w których przechowywane są kosiarki oraz inne narzędzia ogrodnicze. Informowali także, w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia włamań bądź kradzieży. Działkowcy pytali o główne zadania dzielnicowego, możliwe formy kontaktu oraz rejony służbowe. Nie zabrakło również pytań dotyczących podstawowych zasad funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, które jak się okazało są dobrze znane działkowcom.

Źródło: KMP Kalisz

 


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio