Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Seniora w ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu - 17.07.2017

Tegoroczny Dzień Seniora w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu zorganizowany został w dniu 8 lipca 2017r.

20170708_gora_zabelecka-dzien_seniora_01.jpg

Uczestniczyła w nim Pani Elżbieta Chowaniec – Przewodnicząca Komisji Infrastruktury i Środowiska Rady Miasta Nowego Sącza oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji.

20170708_gora_zabelecka-dzien_seniora_02.jpg

Dla ogrodowych Seniorów była to możliwość wspólnego spotkania się, omówienia bieżących spraw ogrodowych, planów na bieżący rok, zapoznania się ze stanem bezpieczeństwa w najbliższej okolicy oraz powspominania jak to kiedyś bywało…
Tym razem było to szczególne spotkanie, bo w roku obchodów jubileuszu 120-lecia istnienia i rozwoju ogrodów działkowych na ziemiach polskich.

20170708_gora_zabelecka-dzien_seniora_04.jpg

Seniorzy otrzymali najnowszy egzemplarz gazety PZD „Zielona Rzeczpospolita”, w której właśnie te sprawy przykuwają uwagę i inspirują do sięgania pamięcią wstecz, do przypominania ważkich zdarzeń z historii Ogrodu, wysiłków działkowców w poprawę zagospodarowania i funkcjonowania ROD, a także walki o ustawę i wieloletnią obronę ogrodów prowadzoną przez Polski Związek Działkowców, w której aktywnie i nasz Ogród uczestniczył.

20170708_gora_zabelecka-dzien_seniora_05.jpg

Seniorzy wspominali trudny okres powstawania naszego ogrodu przed 30 laty, kiedy to 126 działkowców z likwidowanego pod budownictwo mieszkaniowe POD „Millenium” zostało „przesiedlonych” na „Górę Zabełecką”.

Okazuje się, że kilku naszych Seniorów legitymuje się łącznie ponad 50-cioma latami działalności w ogrodnictwie działkowym, obiecali spisać wspomnienia. W ten sposób do Dnia Działkowca 2017 zostanie przygotowany serwis wspomnieniowy do Kroniki Ogrodu.
Pod koniec imprezy doszło do spotkania z nowymi działkowcami, którzy w ostatnich miesiącach bieżącego roku uzyskali prawo do użytkowania działki w naszym Ogrodzie. Były elementy szkolenia, wzajemne poznawanie się, rozmowy i dyskusje oraz zaproszenia na Dzień Działkowca 2017.

Opracowała: Zofia Mróz, prezes ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio