Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Festyn z okazji Dnia Dziecka w ROD im. Wł. Reymonta w Praszce - 05.06.2017

W dniu 31 maja 2017 roku na naszym ogrodzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W festynie uczestniczyła grupa dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami oraz z Panią dyrektor Marzeną Smugowską przyszły do ogrodu kilka minut po godz. 9.  Na ogrodowym placu zabaw gości powitali członkowie zarządu ROD oraz grupa uczniów praszkowskiego  gimnazjum. Po powitaniu rozpoczęły się gry i zabawy, które przygotowała grupa 8 uczniów z grupy projektowej Młodego Obywatela. Oprawę muzyczną imprezy przygotował Amadeusz Rzepka.

Praszka Dzień Dziecka1

Ładna pogoda sprawiła, że dzieci goszczące na terenie ogrodu świetnie się bawiły na świeżym powietrzu. Grały w klasy, rysowały, tańczyły a także śpiewały. Wielką przyjemność sprawiały im występy na scenie. W trakcie zabawy członkowie Zarządu ROD przygotowali grilla dla naszych gości. Pieczona kiełbaska na świeżym powietrzu smakowała szczególnie. Po posiłku dzieci przeszły do świetlicy ogrodowej, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami i napojami. Ostatnim punktem festynu był spacer po alejkach ogrodowych. Dzieci bardzo interesowały się uprawami na działkach, pytały o poszczególne uprawy. Wiele entuzjazmu wywołały urządzenia zabawowe i rekreacyjne na działkach: huśtawki, trampoliny czy baseny dla dzieci. Spacer tak bardzo podobał się dzieciom i ich opiekunkom, że pytali o możliwość kolejnej wizyty.

Praszka Dzień Dziecka8

Wizyta naszych gości wywołała też zainteresowanie działkowiczów przebywających w tym czasie na swoich działkach. Radość i uśmiechy na twarzach dzieci dały wiele satysfakcji organizatorom festynu. Z pewnością będziemy jeszcze organizować podobne imprezy w przyszłości.

Praszka Dzień Dziecka7

W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować  za pomoc w organizacji festynu całemu Zarządowi ROD im. Wł. Reymonta, grupie uczniów Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Praszce oraz Amadeuszowi  Rzepce za oprawę muzyczną.

Prezes Zarządu Ogrodu 
Janusz Tobiś

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio