Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Mniejsze opłaty za śmieci w Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Białymstoku - 22.03.2017

Białostoccy działkowcy będą ponosić mniejsze opłaty za wywóz nagromadzonych w ogrodach śmieci, a opłaty naliczane będą  jedynie za okres od kwietnia do października – to wynik zabiegów Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Białymstoku.

Do Okręgowego Zarządu w Białymstoku docierały petycje i wnioski z prośbą o interwencję w sprawie obniżenia opłat. Okręg przystąpił do rozmów z władzami miasta. Po zapytaniach kierowanych do radnych, dyskusjach, spotkaniach,  OZ PZD w Białymstoku doprowadziło do obniżenia opłat za śmieci. Niewykluczone, że w przyszłych latach opłaty będą jeszcze niższe. 

- Dotychczas płaciliśmy za wywóz śmieci, których nie produkowaliśmy – zaznacza prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Białymstoku Andrzej Bojko. Nowe zasady naliczania opłat wprowadza uchwała Rady Miasta Białegostoku z 27 lutego br. Działkowcy dzięki interwencji Związku oszczędzą nawet 18 tys. złotych rocznie.

Nowe zasady, przyjęte uchwałą, mają obowiązywać przez okres trzech lat.  Jeżeli monitoring pokaże, że wywożonych jest tyle samo śmieci, co parę lat temu – niewykluczone, że opłaty ulegną dalszemu obniżeniu – zapewnia OZ PZD. 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio