Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Chodzież: działkowcy na debacie o bezpieczeństwie - 21.03.2017

Działkowcy z ROD  „Zielony Zakątek” wzięli udział w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu chodzieskiego.  Współuczestniczyli w tworzeniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” – czyli określaniu miejsc na terenie ogrodów działkowych, które wymagają szczególnego nadzoru policji.

Debaty zostały  zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w dniach 9 i 11 marca w ramach cyklicznych spotkań z mieszkańcami. 

Informację o debacie zamieszczono na stronie www.wielkopolska.policja.gov.pl. Działkowcy pytali o sposób zapewnienia bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych: ochrony altanek i mienia. Zapoznali się z aplikacją „Moja komenda”, zawierającą dane teleadresowe jednostek policji i umożliwiającą kontakt z dzielnicowym.

Działkowcy wskazywali też miejsca, które – w ich odczuciu – wymagają wzmożonej obecności policji i podjęcia – wraz z innymi instytucjami - działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i rozwiązania problemów. Także w innych regionach kraju działkowcy aktywnie włączają się w tworzenie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Zadawali też pytania w jaki sposób można poprawić stan bezpieczeństwa na terenie powiatu.

 

 EO

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio