Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z ROD "Kolejarz" w Strzelinie podsumowali rok - 11.10.2016

17 września br. w ROD "Kolejarz" w Strzelinie odbyły się tegoroczne obchody "Dnia Działkowca". Jak informuje portal sloworegionu.pl na imprezę licznie przybyli działkowcy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Podczas spotkania Prezes ROD Franciszej Szmaj mówił o dokonaniach ogrodu. Sukcesów pogratulował działkowcom także starosta Marek Warcholiński, który zyczył pomyślej aury i radości z użytkowania działek.

- To był przeciętny rok dla działkowców – przyznał Franciszek Szmaj, prezes ogrodu. - Początkowo chłodny, bez deszczu. Pierwszy obfity deszcz spadł dopiero pod koniec czerwca. Ratunkiem dla działkowców był nasz wewnętrzny system wodociągowy. Mszyce atakowały kwiaty, warzywa, krzewy i drzewa owocowe. Gryzonie czyniły spustoszenie w uprawach, niszczyły nasadzenia – powiedział. Pogoda nie sprzyjała, ale działkowcy nie załamywali rąk. - Braliśmy, jako ROD „Kolejarz”, udział w trzech konkursach organizowanych przez Okręgowy Zarząd PZD we Wrocławiu. Na ogród roku (V miejsce – red.), na wzorową działkę (działka Marii i Stanisława Kozińskich – red.) i kronikę ogrodu (III miejsce – red. - przypomniał.

Podczas imprezy zostali także wyróżnieni i odznaczeni zasłużeni działkowcy. Odznakę „Zasłużony Działkowiec” otrzymali: Małgorzata Wyszyńska i Jan Łukowski (złotą); Katarzyna Kowalczyk, Kazimierz Babczyszyn, Jerzy Surkont (srebrną); Magdalena Dudziak, Jarosław Porada, Michał Tokarski, Bartosz Olejnik i Ryszard Bielecki (brązową). Dyplomem i literaturą ogrodniczą wyróżniono: Agatę Kochman, Katarzynę Kuśnierz, Mariana Koziaka, Jana Tabora i Jacka Walczyńskiego.

 

Więcej można się odwiedzieć na stronie internetowej sloworegionu.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio