Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

50 – lecie założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 1000 – lecia Państwa Polskiego w Pleszewie - 03.10.2016

Rodzinny Ogród Działkowy im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Pleszewie obchodził jubileusz 50 – lecia założenia Ogrodu. Uroczystości odbyły się w pierwszej połowie września br. na terenie Ogrodu. W uroczystościach uczestniczyli: Burmistrz Miasta Pleszewa Marian Adamek, Wiceburmistrz Miasta Arkadiusz Ptak Wicedyrektor Firmy „Spomasz” SA, założyciela Ogrodu - Małgorzata Kubiak oraz lokalne media. Ze strony Okręgowego Zarządu udział wzięli: I Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu – Roman Filipiak. Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD w Pleszewie – Jan Masztalerz, a także prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Pleszewa. Masowo uczestniczyli działkowcy Ogrodu z rodzinami, łącznie około 300 osób.

W części oficjalnej I Wiceprezes OZ PZD wręczył zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe, złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”. Zasłużeni działkowcy otrzymali także dyplomy i upominki rzeczowe od Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

Pan Prezes Roman Filipiak przekazał od Prezydium Okręgowego Zarządu z okazji jubileuszu list gratulacyjny z życzeniami i kryształowy puchar oraz upominek rzeczowy w postaci drabiny ogrodowej.

Burmistrz Miasta Pleszewa na ręce Prezesa ROD  Pana Henryka Karczowskiego przekazał nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 PLN  oraz meble do Biura. 

 

ROD na kwotę ponad 1000 PLN za zajęcie I miejsca w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta na najładniejszy ogród działkowy w mieście.

Z okazji Święta Ogrodu odbyły się różne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Po oficjalnej części częstowano uczestników kiełbaskami z grilla oraz napojami. Uroczystości zakończono zabawą dla uczestników.

 

St. Referent

Zenona Marchel

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio