Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czas dożynek, spotkań i wspólnej zabawy w Okręgu Świętokrzyskim - 15.09.2016

27.08.2016 r. odbyły się uroczyste, wspólne dożynki dwóch ogrodów z Ostrowca Świętokrzyskiego – ROD „Hutnik” i ROD 1 Maja. Zebranych w ogrodowej świetlicy działkowców powitał Prezes ROD 1 Maja Pan Maciej Szymoniak. Na wspólne świętowanie przybyło ponad 120 osób. 


Na wstępie Pani prezes ROD „Hutnik” przedstawiła w skrócie historię 35- lecia PZD oraz rolę, jaką na przestrzeni tych lat Związek odegrał w obronie ogrodów i działkowców. Stwierdziła również, że przede wszystkim w jedności działkowców i zwartości w działaniu tkwi siła PZD. Następnie głos zabrał obecny na dożynkach prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach Edward Galus, który omówił znaczenie realizowanego otwartego programu rozwoju społecznego ROD dla ogrodów, działkowców i społeczności lokalnej. Przedstawił różne formy i sposoby realizacji tego programu. Życzył działkowcom wiele miłego, wspólnie spędzanego na działkach czasu oraz dużo zadowolenia z osiąganych plonów, zdrowia i kondycji do pielęgnacji działek. 


W dalszej części dożynek nastąpiło wręczanie odznaczeń działkowych i nagród rzeczowych w postaci narzędzi ogrodniczych, pomocnych w pracy na działkach. Otrzymali je działkowcy, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w działalności społecznej na rzecz obu ROD. Nagrody rzeczowe ufundowało Biuro Poselskie Europosła Bogdana Wenty, reprezentowanego na dożynkach przez Dyrektor Biura, Panią Danutę Papaj, która przekazała serdeczne pozdrowienia od Pana Europosła. Pani Dyrektor podkreśliła, że ogrody działkowe mają bardzo duże znaczenie jako tereny zielone dla miasta i stanowią ważne miejsce odpoczynku i integracji społeczności lokalnej, wpływają również pozytywnie na świadomość ekologiczną społeczeństwa. 


Następnie uczestnicy dożynek przystąpili do spożywania wielu smacznych potraw przygotowanych przez Panie z Komisji Socjalnych obu ROD i rozpoczęła się wspólna zabawa, która trwała aż do rana dnia następnego.

 
Edward Galus
Prezes Okręgu Świętokrzyskiego
PZD w Kielcach

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio