Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Festyn w ROD „Nasza palma” w Zabrzu - 07.09.2016

W dniu 3 września br. w ROD „Nasza Palma” w Zabrzu odbył się festyn dożynkowy. Gościnnie pojawił się na nich Prezes PZD Eugeniusz Kondracki oraz Prezes OZ Śląskiego PZD Józef Noski. Gości powitała Prezes ogrodu Grażyna Żmijewska.

- Bardzo mi się podoba, to co robicie w zabrzańskich ogrodach działkowych. Ogrodowe dożynki łączą i integrują środowisko działkowe i to bardzo dobry zwyczaj. Potrzebujemy jedności i solidarności, dlatego warto takie imprezy organizować w ogrodach – mówił Prezes PZD.

Wspominał także o przyjaznym nastawieniu władz Zabrza i zachęcał do pozyskiwania środków z budżetu, by udoskonalać i przeprowadzać niezbędne w każdym ogrodzie inwestycje.- Cieszę się, że jestem wśród was i życzę wam dobrej zabawy. Gratuluje wam tego pięknego ogrodu, zadbanych działek i ogrodu. Chciałoby się, by wszystkie ogrody miały tak dobre warunki do wypoczynku i pracy, jakie są tutaj – mówił Eugeniusz Kondracki. Jak podkreślał Prezes to z pewnością zasługa dobrej pracy zarządu. - Życzę dalszego owocnego rozwoju tego ROD – powiedział na zakończenie swojego przemówienia.

Działkowcy w podziękowaniu za obecność na działkowych dożynkach przekazali Prezesowi PZD kosz kwiatów ogrodowych, który został sporządzony rękami jednej z działkowiczek.

Działkowe dożynki były także okazją do wręczenia najbardziej wyróżniającym się działkowcom okolicznościowych dyplomów i pucharów. Nie brakowało konkursów, muzycznej oprawy, dobrego jedzenia i zabawy, w której tłumnie uczestniczyli działkowcy z tego ogrodu wraz z całymi rodzinami.

ROD „Nasza Palma” w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 55-lecia istnienia. Na 12,5 hektarach zagospodarowano 480 działek. Działkowcy mają tez plac z muszlą koncertową, gdzie odbywają się ogrodowe imprezy i wspólne biesiadowanie oraz integracja działkowej społeczności. – Mamy coraz młodszych działkowców. Przychodzi młode pokolenie – cieszy się prezes ROD „Nasza Palma” Grażyna Żmijewska i liczy, że dzięki nowej sile już niedługo ROD „Nasza Palma” dogoni w konkursie krajowym „ROD Tulipan”, który został w tym roku wybrany najlepszym ROD w kraju.

 

AH

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio