Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Wypoczynek w Zielonej Górze - 07.09.2016

Dzień 27.08.2016 r. to dzień, który pozostanie na długo w pamięci Działkowców ROD Wypoczynek w Zielonej Górze oraz zaproszonych gości i sympatyków ROD ogrodu. Komitet Dożynkowy wraz z Zarządem poczynił wiele starań, aby Dzień Działkowca wypadł niezwykle okazale.

Cudowna, wręcz rodzinna atmosfera, panująca wśród zebranych, wprowadziła wszystkich od początku uroczystości w dobry humor i pobudziła zmysły do radosnej zabawy.

Uroczystości rozpoczęły się od wręczenia działkowcom odznaczeń PZD tj. złotych, srebrnych i brązowych odznak PZD.

Jubileusz 35-lecia istnienia PZD to szczególna okazja, aby uszanować i podziękować całej społeczności działkowej za pracę włożoną w propagowanie idei ogrodnictwa działkowego w Polsce, niekiedy wbrew wielu trudnościom i problemom.

Nie obyło się bez wzruszających chwil w trakcie odznaczania działkowców, gdyż wyróżnienia te stanowiły dla nich sporą niespodziankę i powód do radości. Następnie wręczono wyróżniającym się działkowcom dyplomy i wiele wspaniałych nagród książkowych o tematyce ogrodniczej , stanowiących obszerną i fachową pomoc.

Rozstrzygnięto konkursy i wręczono dyplomy zwycięzcom w następujących kategoriach :

  • Najładniejsza działka,
  • Najokazalszy owoc, warzywo czy kompozycja w koszu, 
  • Fotograficzny, 
  • Zręcznościowe dla dzieci i dorosłych, 
  • Sportowo – taneczne .

Najwięcej radości wywoływały tańce działkowców, którzy momentami osiągali poziom popularnych gwiazd telewizyjnych, występujących w Tańcu z Gwiazdami! Przez cały dzień, aż do późnych godzin nocnych, działkowcom towarzyszyła muzyka porywająca do tańca i wprawiająca wszystkich w szampański nastrój.

Gdy zapłonęło "ognisko" zrobiło się wokół bardzo przytulnie i wyjątkowo nastrojowo. Przygotowane wcześniej kiełbaski pieczone nad ogniskiem bardzo wszystkim smakowały.

Na specjalne wyróżnienie i słowa podziękowań zasługują bardzo zapracowane Panie, Mila Banaszak, Wiesia Groszek – które przygotowały menu ze smakowitymi potrawami, zadawalając nawet najbardziej wybrednych smakoszy! Pajda chleba ze smalcem i ogóreczki małosolne rozpoczęły bogatą listę potraw, a pieczone udka z kurczaka i przepyszny żurek wprawiły w zachwyt wszystkich uczestników uroczystości.

Na działkowców czekała jeszcze jedna niespodzianka, która zaskoczyła niemal wszystkich, a był to wspaniały pokaz sztucznych ogni. Oglądając to magiczne widowisko działkowcy stali wpatrzeni w niebo, rozkoszując się bajecznym widokiem barw.

Impreza była bardzo, bardzo udana, działkowcy już z niecierpliwością czekają na na następną w przyszłym roku

 

Prezes ROD "Wypoczynek"

Jan Raczyński


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio