Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Prefabet w Kolbuszowej - 17.08.2016

W dniu 13.08.2016 r. na terenie  Rodzinnego Ogrodu Działkowego PREFABET w Kolbuszowej, odbył się  PIKNIK DOŻYNKOWY połączony z obchodami 35 –lecia PZD.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Jan Zuba, zastępca Burmistrza Marek Gil, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Skarbnik OZP PZD Józef Śnieżek oraz działkowcy i wielu znamienitych gości.

Uroczystość otworzył ustępujący Prezes Ignacy Wiącek, który w swoim wystąpieniu podziękował za dotychczasową współpracę wszystkim działkowcom i władzom samorządowym, a następnie przekazał pałeczkę nowemu Prezesowi Andrzejowi Chmielowskiemu.

Podczas części oficjalnej nie zabrakło specjalnych wyróżnień. Pan Józef Śnieżek w imieniu OZP PZD wręczył najwyższe odznaczenie „Za zasługi dla PZD” dla zastępcy Burmistrza Pana Krzysztofa Gila.

Prezes Andrzej Chmielowski, w imieniu całego Zarządu i wszystkich działkowców podziękował  Honorowemu Prezesowi Ignacemu Wiąckowi za 22-letnią prezesurę oraz serce i zaangażowanie, jakie wkładał w funkcjonowanie ROD „Prefabet”. Szczególne podziękowania otrzymała Pani Elżbieta Słomińska, która od wielu lat z wielkim sercem prowadziła kronikę ogrodową i była główną dekoratorką wszystkich odbywających się  imprez na terenie ogrodu.

Działkowcy z dumą przyjęli informację, że Rodzinny Ogród Działkowy „Prefabet” został wyróżniony w krajowym konkursie na „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016” w kategorii „najlepiej zagospodarowany ogród”. Wyróżnienie zostanie wręczone podczas obchodów Krajowych Dni Dziakowca w Zabrzu w dn.03.09.br.

Prezes  zaprosił do zabawy  dzieci i wnuki działkowców, dla których przygotowano wiele niespodzianek. Było malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek, gry i zabawy ruchowe oraz malowanie działkowego pociągu.

Dorośli działkowcy mogli wykazać się wiedzą ogrodniczą, podczas zorganizowanego konkursu wiedzy ogrodniczej, w którym zdobywali ciekawe nagrody. 
Wspólne biesiadowanie przy grillu i muzyce oraz głośne śpiewy trwały do późnych godzin nocnych.

Następne działkowe święto będzie już za rok!

Andrzej Chmielowski
Prezes ROD Prefabet w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio