Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień działkowca w ROD "Sielanka" w Grudziądzu - 02.08.2016

W piękne, słoneczne popołudnie 23 lipca 2016 roku przed budynkiem Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sielanka w Grudziądzu zebrała się bardzo liczna grupa działkowców. Powodem tak licznego przybycia i zebrania się działkowców było coroczne święto jakim jest „Dzień działkowca”.

Otwarcia uroczystości dokonał prezes zarządu ROD „Sielanka” Pan Tadeusz Szyszkowski. Na wstępie w imieniu zarządu ogrodu przywitał serdecznie przybyłych działkowców, po czym w ciepłych słowach powitał zaproszonych gości, w tym Członka Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców i zarazem Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Pana Piotra Gadzikowskiego oraz Wiceprezesa OZ PZD Pana Mieczysława  Chrapińskiego a także Pana Stefana Dichtinga będącego członkiem Okręgowego Zarządu PZD. Dzień działkowca w ogrodzie „Sielanka” jest świętem zawsze w wyjątkowy sposób celebrowanym. Tak było i tym razem, wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o powstanie z miejsc, po czym został odtworzony hymn Polskiego Związku Działkowców. Prezes Okręgowego Zarządu PZD p. Piotr Gadzikowski w swoim wystąpieniu przybliżył zebranym problematykę, z którą boryka się Związek, nie szczędząc słów pochwał dla działkowców i zarządu ROD „Sielanka” za to, że ogród ten jest przykładem wzorowo uprawianych działek, co jest wynikiem przestrzegania prawa.

 
Kolejnym, niezwykle sympatycznym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń związkowych.Najwyższym odznaczeniem jakim jest Złota odznaka zasłużonego działkowca uhonorowany został Pan Marian Bogusz. Natomiast „Srebrną odznaką zasłużonego działkowca” wyróżnieni zostali pp. Marian Brzeziński, Franciszek Jankowski, Kazimierz Bukowski oraz Irena Czarnowska. Brązową odznaką zasłużonego działkowca wyróżnieni zostali pp. Hanna Malik, Edmund Falkowski, Leszek Pietrewicz, Maria Kraińska, Jerzy Nowiński, Nikodem Chojnacki, Genowefa Brzezińska, Krystyna Kowalska, Irena Januszewska, Ewa Ledwochowski, Janina Betańska, Sebastian Osyka, Sławomir Filipek oraz Krzysztof Rujner.
 
 
Po krótkiej, ale bardzo treściwej części oficjalnej nastąpiła część artystyczno-rozrywkowa. Na teren ogrodu wjechał samochód, do którego podłączona była wojskowa kuchnia skrywająca w sobie prawdziwą wojskową grochówkę, której smak był wyjątkowy. Potwierdzeniem może być to, że wielu zebranych korzystało z możliwości dokładki. O serwowanej do zupy kiełbasce oraz kiszonej kapuście, a także swojskim chlebie ze smalcem i ogórkach małosolnych nie wspominając. Cała uroczystość miała bardzo dobrą oprawę muzyczną. Przy świetnie dobranym zestawie przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej działkowcy ROD „Sielanka” wraz ze swoimi rodzinami bawili się do bardzo późnych godzin nocnych.
 
 
 
opracowanie:
tekst: Bożena Szyszkowska
foto: Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio