Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

OZ w Szczecinie jednym z fundatorów nagród w konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionalne" - 28.07.2016

"Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionalne" to konkurs organizowany rokrocznie przez Wydział Rolnictwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, zapoczątkowany przez Wicemarszałka dr Jarosława Rzepę. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 97 projektów z całego Województwa Zachodniopomorskiego. Komisja konkursowa oceniła wnioski i przyznała wyróżnienia. W tym przedsięwzięciu znalazł się również Okręgowy Zarząd w Szczecinie, który ufundował dwie nagrody rzeczowe dla uczestników.

Podsumowanie konkursu odbyło się w trakcie „Jarmarku Jakubowego” – imprezy, która od 8 lat zatacza coraz większe kręgi, nabierając charakteru międzynarodowego.

Tysiące wystawców z kraju i zagranicy prezentowało swoje pomysły oraz wyroby, a wszystko to odbywało się przy udziale koncertów wielu zespołów regionalnych.

W roku bieżącym w prezentację „Jarmarku Jakubowego” włączono tematykę Światowych Dni Młodzieży stąd w imprezie uczestniczyły grupy młodzieży m.in. z Kanady, Meksyku, Australii, Ugandy, Izraela oraz wielu państw Europy.

Ponieważ w temacie dziedzictwa kulinarnego również i nasze ogrody działkowe mogą poszczycić się dorobkiem, co prezentowane jest często trakcie uroczystości dni działkowca, warto byłoby, aby działkowcy również zgłaszali swoje osiągnięcia do konkursu prowadzonego przez Urząd Marszałkowski.

 

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio