Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przeglądy zagospodarowania ROD i działek w okręgu pilskim dobiegają końca - 27.07.2016

Powołane uchwałą Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile Komisje dokonały już przeglądu zagospodarowania 60 ROD co stanowi 72% ilości ogrodów i 9 878 działek, czyli 74,70 % ogółu.

Zrealizowane dotychczas przeglądy odbyły się zgodnie z opracowanym harmonogramem za wyjątkiem ROD Trzcianki. Planowany przegląd ROD w Trzciance na dzień 14.07.2016 r. został odwołany ze względu na bardzo intensywne opady deszczu. Ponowny termin został ustalony w porozumieniu z zarządami ROD Trzcianki na dzień 19 lipca br. i w tym dniu dokonana została lustracja wszystkich ROD bez zakłóceń.

Na posiedzeniu Prezydium OZ PZD w Pile w dniu 22 lipca br. dokonano wstępnej analizy i oceny przeprowadzonych dotychczas przeglądów ROD i działek. Na podstawie sporządzonych protokołów oraz informacji przekazanych przez Przewodniczących Komisji ds. przeglądów należy stwierdzić, że Zarządy ROD dobrze i bardzo dobrze przygotowały ogrody do przeglądu, a współpraca Komisji przebiegała bezproblemowo.

Zlustrowane dotychczas ogrody komisje oceniły dobrze i bardzo dobrze. W wielu przypadkach konserwacji bądź wymiany wymaga ogrodzenie zewnętrzne ogrodu. Drobne uwagi dotyczące zagospodarowania działek dotyczą przeważne nasadzeń nie w pełni zgodnych z regulaminem ROD. Nie wywołuje to jednak sporów sąsiedzkich. Planowany termin zakończenia zgodnie z harmonogramem wszystkich przeglądów do dnia 15 sierpnia br. w ocenie Prezydium zostanie zrealizowany w całości.


KA

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio