Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD „Magnolia” w Kielcach przyjął uczestników Światowych Dni Młodzieży - 27.07.2016

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zgromadzą tysiące młodych ludzi z całego świata. W gronie miast, które przyjęły pielgrzymów są także i Kielce.

Tutejsza diecezja oraz poszczególne parafie ugościły grupy młodzieży z całego świata: Holandii, Włoch, Kambodży, Francji, Hiszpanii, Kanady czy Brazylii.

W napiętym harmonogramie każdej z grup znalazły się wycieczki i podziwianie najciekawszych miejsc w regionie.

W planach jednej z nich znalazł się także Rodzinny Ogród Działkowy „Magnolia” w Kielcach, gdzie w dniu 22 lipca br. oprócz zwiedzenia Ogrodu i poznania samej idei ogrodnictwa działkowego w naszym kraju, blisko 150 osobowa grupa młodzieży z Brazylii mogła także miło spędzić wieczór przy ogrodowym ognisku, a obszerny i dobrze urządzony teren wspólny wraz z domem działkowca wykorzystać do wspólnego śpiewu czy tańca.

 

Przy dużym zaangażowaniu Zarządu ROD, a szczególności Prezesa – Pana Józefa Staweckiego, bardzo liczna grupa brazylijskiej młodzieży wraz z opiekunami bawiła się do późnych godzin wieczornych.

 

Jak widać rodzinne ogrody działkowe w naszym kraju służą nie tylko mieszkańcom danego miasta. Są idealnym miejscem łączącym w ramach społeczności lokalnej ale także i w ramach dwóch odległych od siebie… kontynentów.

 

Jan Stańczyk

Dyrektor biura

Okręgu Świętokrzyskiego PZD 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio