Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy sadzą rośliny w Krakowie - 14.07.2016

- Chcemy już teraz podarować sadzonki kwiatów i bylin, a na jesień dosadzić jeszcze roślin cebulowych - potwierdza Łukasz Woźniak, jeden z działkowiczów ROD „Wisła” na łamach portalu dziennikpolski24.pl.To nie pierwsza tego typu akcja aktywnych działkowców z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisła”. Niedawno zasadzili oni także kwiaty w donicach obok  Nowohuckiego Centrum Kultury. W akcji pomagał również Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Dzielnicy Bieńczyce, który zobowiązał się również do dbania o nowo posadzoną zieleń miejską.

Wśród posadzonych roślin znalazły się: sosny górskie, liliowce ogrodowe, szałwie i jeżówki. Działkowcy deklarują, że to nie koniec ich pracy. Jeżeli znajdą podobne miejsca, które warto odwiedzić z motyką - na pewno się tam pojawią. Wszystko po to, by w Krakowie było więcej zieleni.

 

Choć zasadzona zieleń to tylko kropla w morzu potrzeb miasta, którego powietrze notorycznie znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast Polski, inicjatywa działkowców ma zachęcić także pozostałych mieszkańców miasta do tworzenia miejskiej zieleni i dbania o nią dla poprawy estetyki całego miasta, a także ma integrować społeczność miejską.

 

AH

Zdjęcia: Woźniak Łukasz, członek zarządu ROD Wisła 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio