Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy w konkursie Zielony Poznań - 14.07.2016

W tym roku, podobnie jak w poprzednich 23 latach Urząd Miasta Poznania zorganizował konkurs Zielony Poznań. W konkursie oceniana jest zieleń miejska w różnych kategoriach, należą do nich - zieleńce, kwietniki, balkony i tarasy, psy zieleni, ogrody przydomowe oraz działki na Rodzinnych Ogrodach Działkowych.  Również w roku 2016 największą liczbę uczestników stanowią działkowcy.

Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosili działkowcy z 44 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z wszystkich dzielnic miasta Poznania – Starego i Nowego Miasta, Grunwaldu, Wildy i Jeżyc. Łączna liczba działek zgłoszonych do konkursu wynosi 3456. W dniach 6 i 7 lipca 2016 r. członkowie komisji okręgowej zlustrowali działki zgłoszone do drugiego etapu  konkursu. Razem obejrzano 135  działki.

Członkowie komisji okręgowej to w głównej mierze instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej, zarówno krajowi, okręgowi, jak i ogrodowi.  

Na podstawie lustracji wybrano 16 najpiękniejszych działek, które zostały skierowane do komisji miejskiej. Działkowcom zgłoszonym do etapu miejskiego serdecznie gratulujemy oraz życzymy jak najwyższych not.

 

A.Wróbel

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio