Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD „Waszyngtona” wśród zwycięzców kolejnej edycji Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie - 14.07.2016

ROD Waszyngtona jest integralną, rozpoznawalną częścią dzielnicy Praga Południe. Ogród jest terenem zieleni otwartym dla wszystkich – działkowcy, ich rodziny, spacerowicze są częścią lokalnej społeczności. ROD to zorganizowana całość, pełniąca funkcje społeczne, rekreacyjne, integracyjne, ekologiczne,przyrodnicze. To istotny element  „zielonych płuc miasta”, miejsce użyteczności publicznej i wypoczynku mieszkańców okolicznych osiedli.
Od dłuższego czasu dokuczliwym staje się brak dostatecznego oświetlenia głównej, spacerowej alei ogrodu w godzinach wieczornych (w późnych godzinach nocnych ogród jest zamykany) – po zapadnięciu zmroku rosną obawy o bezpieczeństwo.

Ogród zgłosił projekt pod nazwą „ROD Waszyngtona – modernizacja oświetlenia w głównej alei ogrodowej” (Praga-Południe, rejon Grochów-Kinowa), który uzyskał poparcie 163 mieszkańców, co wystarczyło, aby znaleźć się wśród laureatów. Koszt projektu to 41 500 zł. Sukces ROD „Waszyngtona” to dobry przykład dla innych ogrodów i dowód na to, że warto opracować projekt i brać udział w konkursie.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio