Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przeglądy ROD i działek w okręgu poznańskim - 13.07.2016

Od początku czerwca br. na terenie Okręgu Poznańskiego odbywa się powszechny przegląd zagospodarowania rodzinnych ogrodów działkowych i działek. Przeglądu dokonują komisje powołane przez Prezydium Okręgowego Zarządu, które w bardzo dużej skali składają się z Instruktorów SSI, zarówno w randze krajowej, okręgowej, jak i ogrodowej. Członkowie komisji sprawdzają stan zagospodarowania terenów ogólnych ogrodu, takich jak ogrodzenia, domy działkowca czy place zabaw, a także działki w ROD, a na nich altany, ogrodzenia i wszelkie inne elementy, które mogą znajdować się na działce zgodnie z Regulaminem ROD.

Komisje odwiedzjące ogrody działkowe przyjmowane są przez zarządy ROD i działkowców bardzo pozytywnie. Przeglądy są dobrą okazją do zaprezentowania stanu zagospodarowania ogrodu, a także wyjaśnienia wielu  problemów, z którymi borykają się na co dzień Zarządy ROD. Członkowie komisji dokonujący przeglądów ROD i działek nie spotkali się z żadnymi  trudnościami związanymi z prowadzeniem działań.

ROD przygotowały się do przeglądów ROD i działek i  współpracowały z komisją podczas wypełniania protokołu, co w znacznym stopniu ułatwiło pracę. Działkowcy bardzo miło i sympatycznie przyjmowali przeglądy. Wielu z nich chwaliło się swoją działką, prawidłowym jej zagospodarowaniem, altaną,  nasadzeniami ogrodniczymi czy uprawami warzyw i owoców.

Wraz z początkiem lipca zakończony został przegląd 89 ogrodów działkowych znajdujących się na terenie miasta Poznania. W pierwszym tygodniu miesiąca rozpoczęto przegląd ROD znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. W gminie Tarnowo Podgórne, Dopiewo, Buk i Skoki przeglądy już się odbyły.  Zgodnie z harmonogramem w dalszej kolejności do końca lipca komisje odwiedzą ogrody w następujących gminach -  Czerwonak, Swarzędz, Kórnik, Rokietnica, Luboń, Komorniki, Mosina, Suchy Las i Stęszew.

W czerwcu i lipcu trwają tez przeglądy ROD i działek w takich miejscowościach jak Gniezno, Gostyń, Rawicz, Leszno, Kościan, Oborniki, Szamotuły, Śrem, Środa Wielkopolska, Września i Wolsztyn.

Powszechny przegląd zagospodarowania ROD i działek jest bardzo dobrą inicjatywą. Za jego pośrednictwem możliwe jest określenie stanu wyposażenia ROD w odpowiednią infrastrukturę i tym samym wskazanie najpilniejszych potrzeb ich modernizacji.

AW

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio