Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD "Waszyngtona" w Warszawie ubiega się o pieniądze z Budżetu Patrycypacyjnego - 10.06.2016

W aktualnej edycji Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie do głosowania zostały zakwalifikowane dwa projekty dotyczące inwestycji w infrastrukturę jednego ze stołecznych ogrodów działkowych: ROD Waszyngtona - montaż lamp solarnych w alejkach oraz modernizacja oświetlenia w głównej alei ogrodu.

Apeluję do działkowców, ich rodzin, przyjaciół społeczności działkowej, sąsiadów ROD Waszyngtona i mieszkańców stolicy o czynne poparcie projektów p. n. „ROD Waszyngtona…” w głosowaniu zaplanowanym w okresie 14 - 24 czerwca 2016 r.

Na listach do głosowania projekty te otrzymały odpowiednio:

  • nr 1 – karta dla dzielnicy Praga Południe – obszar Grochów-Kinowa
  • nr 15 – karta dla dzielnicy Praga Południe – obszar Ogólnodzielnicowy

Od dnia 14 czerwca b. r. głosować można poprzez stronę internetową: http://twojbudzet.um.warszawa.pl/

lub papierowo – wtedy należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości do Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga Południe, przy ul. Grochowskiej 274 lub do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Warszawa Praga Południe, przy ul. Walewskiej 4 (siedziba ZGN znajduje się w bezpośredniej bliskości ROD Waszyngtona, dojście od ul. Kinowej). Mogą też głosować osoby niepełnoletnie - na stronie internetowej BP podano warunki udziału osób niepełnoletnich.

Zagłosować można tylko jeden raz, w jednej dzielnicy, a w ramach dzielnicy dopuszczalne jest głosowanie w jednym obszarze lokalnym plus w obszarze ogólnodzielnicowym! Zatem w przypadku ROD Waszyngtona można głosować jednocześnie na dwa wspomniane projekty. Przy oddaniu głosu na kolejny trzeci projekt istnieje ryzyko uznania wszystkich Twoich głosów za nieważne!

Warto wspomnieć, że dwa skierowane do głosowania projekty Budżetu Partycypacyjnego w ROD Waszyngtona są pierwszymi, które dotyczą warszawskiego ogrodu działkowego i pozytywnie przeszły skomplikowany proces weryfikacji.

Raz jeszcze zachęcam do oddania głosów na projekty p. n. „ROD Waszyngtona…”, aby zielone enklawy ogrodów działkowych były piękniejsze, nowocześniejsze, bezpieczniejsze i otwarte dla lokalnych społeczności w betonowych krajobrazach wielkich miast. Liczę na wzajemne wsparcie społeczności działkowej, która nigdy nie zawodzi.

A w przyszłości namawiam inne ROD do składania w kolejnych edycjach Budżetu Partycypacyjnego swoich projektów. Jako autor dwóch pierwszych projektów na terenie ogrodów warszawskich informuję, że nie jest to zadanie trudne. Przy przedsięwzięciu tym spotkałem się z dużą kompetencją i pomocą urzędników, władz dzielnicy Warszawa Praga Południe oraz kierownictwa OZM PZD.

 

Wojciech Jóźwiak

Autor dwóch projektów warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego 2017 p. n. „ROD Waszyngtona…”

V-ce Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ROD Waszyngtona

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio