Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narada szkoleniowa w OZ w Pile w ramach przygotowania do powszechnego przeglądu ROD - 10.06.2016

W dniu 3 czerwca 2016 r. w ROD „Przemysława” w Rogoźnie odbyła się pierwsza narada szkoleniowa dla członków komisji ds. przeglądu ogrodów i działek. Zgodnie z uchwałą Prezydium Krajowej Rady PZD w okręgu pilskim zaplanowanych zostało 8 narad szkoleniowych w następujących grupach:

  1. ROD Rogoźna, Ryczywołu,
  2. ROD Chodzież i Budzyń,
  3. ROD Piły i powiatu pilskiego, ROD Wągrowca, Wapno, Gołańcz, Damasławek,
  4. ROD Złotów, Okonek, Jastrowie, Zakrzewo, Krajenka,
  5. ROD Wronki,
  6. ROD Trzcianka,
  7. ROD Czarnków, Krzyż, Wieleń, Drawski Młyn, Pęckowo.

W trakcie szkolenia, które prowadzili kol. Maria Fojt – Wiceprezes OZ i kol. Marian Ostaszewski – Sekretarz OZ omówione zostały programy przyjęte przez Krajową Radę PZD tj.: „Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD” i „Otwarty Program Unowocześnienia Infrastruktury ROD”, celem których jest zapewnienie działkowcom wyższego standardu przebywania na działkach, a społeczności lokalnej korzystanie z uroków przyrody, jakie umożliwiają ogrody działkowe.

W szkoleniu udział wzięło 26 członków Zarządów ROD i Komisji Rewizyjnych z ROD „Czerwony Mak”, „Marcinkowskiego”, Przemysława” i „Słowackiego” w Rogożnie oraz ROD „Kolejarz” w Ryczywole”. W trakcie szkolenia omówione zostały zagadnienia dotyczące sposobu przeglądu ROD i działek przez powołane w tym celu komisje. Ponadto szkoleni zapoznani zostali z aktualna sytuacja Związku, w tym ze skierowanym przez rzecznika praw Obywatelskich wnioskiem do NSA o rozstrzygniecie zagadnienia prawnego dotyczącego stosowania przepisów prawa budowlanego do obiektów, których realizacja nie jest objęta reglamentacja prawnobudowlaną. Uczestnicy szkolenia podpisali się pod listem skierowanym do RPO, w którym zdecydowanie przeciwstawili się takiemu działaniu RPO i zawnioskowali o wycofanie złożonego przez niego pisma.

W ramach dyskusji członkowie zarządów ROD i komisji rewizyjnych pozytywnie wypowiadali się w sprawie konieczności przeprowadzenia przeglądu w swoich ogrodach.

Na zakończenie szkolenia omówione zostały również zamierzenia Prezydium OZ w Pile: Konkursy w ROD, Okręgowe Dni Działkowca organizowane w dniu 20 sierpnia w Rogoźnie, oraz zasady czerpania i wykorzystania dochodów z majątku PZD, realizacja przez zarządy ROD art. 33 ustawy o ROD, tj. przedstawienie informacji finansowej dotyczącej prowadzenia ROD za 2015 r.

Marian Ostaszewski – Sekretarz OZ w Pile

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio