Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z Posłem na Sejm RP - Tomaszem Szymańskim (PO) - 11.05.2016

10 maja 2016 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców Okręgu Toruńsko-Włocławskiego, reprezentowanego przez Prezesa OZ PZD – Piotra Gadzikowskiego oraz Wiceprezesa OZ PZD – Mieczysława Chrapińskiego z Posłem na Sejm RP – Tomaszem Szymańskim. Tematyka spotkania oscylowała wokół problemu stałego zamieszkiwania w ogrodach jak również budowania przez działkowców altan, które śmiało można zakwalifikować jako samowole budowlane, łamiące na wskroś przepisy prawa budowlanego jak i ustawy o rod.

Poseł Tomasz Szymański i Prezes OZ PZD w Toruniu Piotr Gadzikowski

Na fotografii stoją od lewej: Mieczysław Chrapiński, Tomasz Szymański, Piotr Gadzikowski

Pan poseł przyznał, że temat jest mu znany, gdyż Jego rodzice byli swego czasu użytkownikami działki w jednym z grudziądzkich ogrodów i niezwykle raziły ich poczynania co poniektórych działkowców, dopuszczających się tych procederów. Poruszono także sprawę funkcjonowania w obrocie prawnym ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 roku. jednomyślnie obie strony przyznały, że ustawa o rod spełnia pokładane w niej oczekiwania i bardzo dobrze jest realizowana. Poseł Tomasz Szymański bardzo zainteresował się sprawą ponadnormatywnych altan i zamieszkiwania w ogrodach. Zobowiązał się do wystosowania interpelacji odnośnie tego drugiego tematu, gdyż jak sam przyznał pewne urzędy administracji państwowej chyba nie do końca prawidłowo interpretują zapisy ustaw, w tym ustawy o rod. Pan poseł zadawał pytania dotyczące stanowiska PZD i kroków podejmowanych celem wyeliminowania z ogrodów osób łamiących prawo. Prezes OZ PZD – Piotr Gadzikowski zapoznał grudziądzkiego parlamentarzystę z podejmowanymi działaniami prawnymi jakie realizuje Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców wraz ze swoim Prezydium. W ocenie Pana Tomasza Szymańskiego działania te należy uznać za słuszne i konieczne.

Spotkanie, w ocenie obu stron było wyjątkowo merytoryczne, o czym na swoim profilu społecznościowym Facebook również poinformował Poseł Tomasz Szymański.
 
 
 
Mieczysław Chrapiński
Wiceprezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio