Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ROD Pocztowiec w Niemczu - 10.05.2016

We wtorek, 3 maja 2016 roku w świetlicy ROD Pocztowiec w Niemczu odbyła się uroczysta akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię zorganizował Zarząd ROD, a część artystyczną przygotowali  uczniowie klasy III a gimnazjum i V a szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, pod okiem wychowawców Pani Małgorzaty Piotrowskiej i Pani Magdaleny Siedleckiej.

Prezentację obejrzeli przybyli działkowcy i ich goście. W skupieniu wysłuchaliśmy wypowiedzi uczniów, którzy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki (przy współudziale zebranych) a także opowiadali historię Konstytucji 3 Maja. Na samym końcu głos zabrał Prezes ROD Z. Sroczyński, który odczytał i przybliżył zebranym krótką historię powstania Konstytucji 3 Maja oraz późniejszych obchodów świąt majowych, a następnie podziękował młodzieży i nauczycielom za przygotowanie akademii. Uroczystość trwała godzinę. Po jej zakończeniu wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Przybyli działkowcy z rodzinami przez swój udział w uroczystości okazali patriotyzm i dumę z bycia Polakiem, za co serdecznie dziękujemy.

 

Prezes ROD Zbigniew Sroczyński

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio