Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z Burmistrzem Iławy - 06.05.2016

W dniu 12 lutego 2016 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Iławy odbyło się spotkanie aktywu działkowego z 10 ogrodów, w sprawie regulacji prawnej gruntów zajmowanych przez ogrody działkowe, które w części istniejących nie posiadają uregulowanego statusu prawnego.

W spotkaniu tym oprócz prezesów iławskich ogrodów uczestniczył Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński, pracownik urzędu zajmujący się infrastrukturą miejską Roman Radtke oraz Wiceprezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie Jan Kamiński. Organizatorem spotkania był Burmistrz Miasta Iławy.

Spotkanie miało charakter informacyjny dla Prezesów ogrodów, o podjętych pracach ze strony miasta w sprawie regulacji prawnej terenów zajmowanych przez ogrody działkowe. Teren zajmowany przez dwa z iławskich ogrodów jest niezgodny z planem geodezyjnym. Nie wynika to jednak z winy działkowców ani Związku, ponieważ ogrody tworzone były w latach 80 ubiegłego wieku w dobrej wierze i w pełni zaufania do władz publicznych i zakładów pracy, podkreślił w dyskusji Jan Kamiński. Władze miasta rozumieją zaistniałą sytuację regulacji prawnej wynikającej z istniejącej ustawy o ROD (art.76) i dążą wspólnie z ogrodami do rozwiązania tego problemu ku zadowoleniu działkowców. Uczestnicy spotkania wypowiadali się krytycznie o przejmowanych gruntach przez PZD w tym okresie, nie mając wiedzy o wadliwej dokumentacji formalno-prawnej. Burmistrz Miasta Adam Żyliński, zapewnił aktyw działkowy, że wszelkie propozycje regulacji prawnych istnienia ogrodów będą konsultowane z ogrodami oraz uchwalony zostanie specjalny fundusz w budżecie miasta na ten cel. Wiceprezes OZ PZD, Jan Kamiński poinformował władze miasta, że oferowana ogrodom pomoc finansowa ze strony władz miasta umożliwi ich dalszy rozwój i pozwoli w dalszym ciągu spełniać wiele pozytywnych funkcji dla działkowców i społeczeństwa Iławy.

DSC00318

DSC00316

Ze strony władz miasta zadeklarowana została chęć ścisłej współpracy z zarządami ogrodów poprzez stały kontakt z Prezesami ROD celem dalszego rozwoju ogrodów.

 

Jan Kamiński

Wiceprezes Okręgowego Zarządu 
Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio