Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Grudziądzcy działkowcy uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych - 26.01.2016

Data 23 stycznia 1920 roku jest jedną z ważniejszych w historii Grudziądza. To właśnie tego dnia Grudziądz po 148 latach wrócił do Macierzy.

W mroźną sobotę, u stóp Pomnika Żołnierza Polskiego odbyły się obchody 96. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

Obok władz samorządowych z prezydentem Robertem Malinowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Grudziądza Arkadiuszem Goszką na czele, zgromadzili się m.in. reprezentanci służb mundurowych, szkół, instytucji publicznych oraz organizacji kombatanckich, mieszkańcy oraz liczna grupa działkowców. Sztandar w kolorach zielonożółtych dumnie prezentował Tadeusz Szyszkowski z ROD „Sielanka” w Grudziądzu.


Wśród zebranych na Rynku Głównym mieszkańców miasta łatwo można było dostrzec młodych ludzi ze sporych rozmiarów transparentem o tematyce patriotycznej. Zostały także złożone wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego przez delegacje: parlamentarzystów grudziądzkich, przedstawicieli Urzędu i Rady Miasta Grudziądza, władz województwa kujawsko – pomorskiego, kombatantów, grudziądzkich szkół i uczelni, organizacji i instytucji, harcerzy, a także delegację Polskiego Związku Działkowców w składzie: Prezes OZ w Toruniu PZD Piotr Gadzikowski,  Mieczysław Chrapiński – ROD „Oaza” oraz Małgorzata Jasińska z ROD „Niezapominajka. 
 
M. Jasińska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio