Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Delegacja okręgu podkarpackiego na posiedzeniu Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska - 25.01.2016

Dnia 21.01.2016r. przedstawiciele Okręgu Podkarpackiego PZD z Rzeszowa wzięli udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, podczas którego Prezes OZP PZD Pani Agnieszka Sycz i Sekretarz OZP PZD Pan Mirosław Waszkiewicz oraz Jadwiga Brzozowska instruktor ogrodnictwa, przedstawili problemy, z którymi borykają się ogrody z Podkarpacia.

Członkowie Komisji zostali zapoznani ze strukturą i zasadami działania naszego Stowarzyszenia i ogrodów działkowych. Zostali również zapoznani z efektami pracy Okręgu i poszczególnych zarządów ROD z przedszkolami, szkołami i Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.  Członkowie Komisji wykazali się dużą znajomością tematyki działkowej. Z uznaniem wypowiadali się o działkowcach, którzy nakładem własnych rąk i środków dbają o zielone płuca miast. Życzyli naszym działkowcom wytrwałości i chęci do dalszej  pracy.

Po raz kolejny powodem wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, były tematy związane z pozyskiwaniem środków z funduszy krajowych i unijnych na potrzeby modernizacji ogrodów.

Członek komisji, Pan Władysław Stępień podkreślił, że ogrody wymagają inwestycji, renowacji i modernizacji instalacji wodnej, energetycznej, termomodernizacji domów działkowca i wielu innych napraw, na które potrzeba środków. Podkreślił, że działkowcy nie są zamożnymi ludźmi i dlatego potrzebują wsparcia od samorządów. Przedstawił Komisji wniosek, w którym zawarte zostały nasze postulaty o pomoc w realizacji zadań inwestycyjnych oraz modernizacji naszych ogrodów.  Został on jednomyślnie poparty, a to daje nam nadzieję na realizację planów modernizacji ogrodów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Pani Lidia Błądek, członek Komisji Rolnictwa, również złożyła wniosek o pomoc w pozyskiwaniu środków dla ogrodów działkowych np. w ramach programu Senior – Wigor z zaangażowaniem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Również i ten wniosek został przyjęty jednogłośnie.

Pełni optymizmu opuściliśmy salę narad Komisji Rolnictwa. Istnieje bowiem szansa, że przy wsparciu samorządów terytorialnych zmodernizujemy ogrody działkowe.

Mirosław Waszkiewicz

Sekretarz OZP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio