Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

OZ PZD w Opolu zakończył szkolenia kandydatów i nowych działkowców - 09.12.2015

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Opolu w miesiącu listopadzie i grudniu 2015 roku zorganizował 16 kursów obejmujących swoim zasięgiem nowych użytkowników działek ze wszystkich  rodzinnych ogrodów działkowych.

Szkolenia odbywały się w ośrodkach szkolenia zlokalizowanych w Opolu, Brzegu, Głubczycach, Kędzierzynie – Koźlu, Nysie i Głuchołazach, Kluczborku, Namysłowie i Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Krapkowicach i Prudniku oraz w wybranych trzech miejscowościach: Zdzieszowicach, Ozimku
i Niemodlinie. Za poziom merytoryczny szkolenia, a także przygotowanie organizacyjne odpowiedzialni byli kierownicy szkoleń, którzy rzetelnie wywiązali się z nałożonych obowiązków.

W szkoleniach wzięło udział około 315 osób, a wśród nich byli kandydaci na działkowców oraz nowi użytkownicy działek, którzy zaczynają gospodarować na działkach w naszych rodzinnych ogrodach działkowych.
Programem szkoleń obejmował następujące zagadnienia:

  1. Zagadnienia prawno – organizacyjne /ustawa o ROD, statut PZD/
  2. Zagospodarowanie ROD i działki /regulamin ROD/
  3. Ekologia na działce i uprawa działki

Po zakończeniu każdego szkolenia, uczestnikom wydano zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Dużym zainteresowaniem uczestników szkolenia cieszyły się prezentacje multimedialne i plansze ogrodnicze wydane przez KR PZD na najważniejsze tematy związane z uprawą działki. Podczas szkolenia istnieje możliwość dokonania zakupu literatury fachowej PZD o tematyce ogrodniczej.

Ewa Majewska
instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio