Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD "Tulipan" w Bolesławcu miejscem spotkań i wypoczynku - 02.11.2015

Za każdym razem kiedy odwiedzamy jeden z najpiękniejszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce, znajdujemy coś nowego, coś niebywałego, coś wspaniałego Ten Rajski Ogród Działkowy „Tulipan" znajduje się przy ulicy Śluzowej w Bolesławcu. Działkowcy tego ogrodu to ludzie z pasją, prawdziwi artyści.

Prezesem Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Tulipan" jest Jerzy Zając. - Od kilkudziesięciu lat jesteśmy tutaj razem i jak prawdziwa zgodna polska rodzina robimy wszystko, aby było tutaj coraz ładniej, piękniej i przyjemniej - mówi Jerzy Zając - Tutaj pracujemy, wypoczywamy, spotykamy się, a także bawimy się. Nasze osiągnięcia są dokumentowane w kronice działkowca, zebrało się tego bardzo dużo. Za naszą działalność nasi działkowicze otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia. Cieszy to nas bardzo. To jednak jest bardzo miłe, ale nie najważniejsze. Najcenniejsze jest to że tu jesteśmy razem, że razem pracujemy, że razem się spotykamy, że razem się bawimy, że razem dzielimy się swoimi troskami, kłopotami i radościami. Ogród działkowy jest dla nas miejscem spędzania wolnego czasu wśród kwiatów, zieleni, na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Jestem dumny ze wszystkich działkowców, że stworzyli tak niesamowitą atmosferę, to ludzie z pasją i olbrzymim zaangażowaniem- to jedna wielka duża rodzina. Robimy tutaj wszystko aby było tu pięknie i przyjemnie – dodaje.

Ilekroć idę pięknie zadbanymi uliczkami działki zawsze widzę zadbane ogródki, mnóstwo pięknych kwiatów, przystrzyżonych trawników, ozdobionych eksponatów, cudownie wkomponowanych oczek wodnych i co najważniejsze wypoczywających i uśmiechniętych działkowiczów. To faktycznie jedna wielka działkowa rodzina, od dzieci bawiących się na działkowym placu zabaw, młodych działkowców wchodzących dopiero w skład wspólnoty, po wielce zasłużonych i wielokrotne odznaczonych działkowiczów, seniorów i emerytów. Tutaj wszyscy chociaż trochę konkurują ze sobą szanują siebie nawzajem. Praca i wypoczynek integruje tych ludzi i sprawia, że ciągle chcąc być razem.

Działki to ich drugi dom, to dla niektórych raj na ziemi. Czuję się tutaj bardzo dobrze, może dlatego, że są wśród cudownych kwiatów, pięknej zieleni, na łonie przyrody, razem. Spożywają świeże owoce i warzywa. Spędzają tu czas przez cały rok, na wiosnę, w lecie, w jesieni a także w zimie.  

Pisząc, o tych działkach nazwaliśmy je kiedyś „Rajskim ogrodem" i tę opinię nadal podtrzymujemy.

Teraz mieliśmy okazję, zobaczyć ten niezwykły Rodzinny Ogród Działkowy z lotu ptaka, jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnym. Ogród ten wykonali prawdziwi bolesławieccy działkowi artyści i dbają o niego z wielką pasją i zaangażowaniem. To przecież ich Rodzinny Dom czy inaczej mówiąc Rodzinny Ogród Działkowy.

Teraz jest tu jeszcze ładniej i bardzo, bardzo kolorowo.

Rodzinne Ogrody Działkowe spełniają w Bolesławcu bardzo ważną rolę społeczną, dają ludziom możliwość spotkania się na świeżym powietrzu.

Jak smakuje pomidor prosto z krzaka, rzodkiewka wyrwana z ziemi, jabłko dojrzałe prosto z drzewa, śliwka węgierka, kalarepka, aronia, porzeczka, agrest, upieczony ziemniak, truskawka, ziarenko słonecznika, dżem zrobiony na działce, szczypiorek, młoda cebula, pietruszka, zapach trawy i kwiatów, wiedzą najlepiej Ci co spędzają czas w Rajskim ogrodzie, w Rodzinnych Ogrodzie Działkowym „Tulipan” w Bolesławcu.

Działki służą młodszym i starszym, dając im poczucie bezpieczeństwa. Są równocześnie wspaniałym i jedynym miejscem pracy i wypoczynku dla wielu ludzi. 

Parafrazując słowa piosenki możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć i zaśpiewać, że:Wszyscy Działkowcy to jedna rodzina. Starszy czy młodszy , chłopak czy dziewczyna.


Na wiosnę znowu będziemy u Was! Z pozdrowieniami dla wszystkich działkowiczów redakcja Gazety i Portalu Bolec.Info

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio