Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy Włocławka aktywnie uczestniczą w programach budżetów obywatelskich - 30.10.2015

Działkowcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Przyszłość” oraz „Lisek” we Włocławku mogą pochwalić się aktywnym działaniem w mierze współuczestniczenia w życiu miasta Włocławka, w tym także ubiegania się o realizację zadań inwestycyjnych finansowanych z budżetu obywatelskiego.

Prekursorami w staraniach o poprawę życia działkowców bezsprzecznie są działkowcy ROD „Przyszłość” we Włocławku, którzy to już w 2013 roku rozpoczęli batalię o inwestycję pt. „Utwardzenie ulicy Jastrzębiej” będącej drogą dojazdową do ich ogrodu.
 
IMG_5023.JPG (800×533)
Dzięki zaangażowaniu sporej części działkowców jak również młodzieży i mieszkańców domów położonych przy tej ulicy, wspólnymi siłami udało się w pełni zakwalifikować ten projekt. Remont ulicy Jastrzębiej został zaplanowany na kilka etapów, w tym roku ponownie trafił do rozpatrzenia i został przyjęty do realizacji, mamy nadzieję że już jako finalne zakończenie modernizacji, dzięki której działkowcy będą mieli komfortowy dojazd do ogrodu. Na 2016 rok zakwalifikowany został również plan modernizacji ulicy Lisek prowadzącej do ulicy Gołębiej, stanowiącej drogę dojazdową do ROD „Lisek”.  
- Budżet obywatelski jest bardzo ważnym elementem tworzącego się społeczeństwa partycypacyjnego. Wybrane zadania, które zostaną zrealizowane w roku 2016, to pochodna potrzeb mieszkańców. Na tym bowiem polega rola samorządu, by konsultować swoje decyzje z lokalną społecznością – jak mówi prezydent Marek Wojtkowski.
Obecne przepisy prawa pozwalają nam by w pełni korzystać z możliwości ubiegania się o inwestycje z budżetu obywatelskiego jak również pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych.
Jako działkowcy musimy o nie zawalczyć, bo w przeciwnym razie nie będziemy mieli nic!
 
Marianna Wiśniewska
Rod „Przyszłość” we Włocławku

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio