Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy zainteresowani funduszami unijnymi. Trwają szkolenia - 28.10.2015

Szanse i możliwości otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej dla działkowców i rodzinnych ogrodów działkowych są naprawdę duże. Okręgowy Zarząd w Gorzowie Wielkopolskim zorganizował dotąd dwie narady dla Prezesów ROD, podczas których mogli oni uzyskać pomocne informacje na temat programów operacyjnych przeznaczonych na lata 2014-2020, a także jak należy szukać programu i jaka dokumentacja jest potrzebna, by ubiegać się o środki unijne. Szkolenie, które odbyło się w dniach 25-26.09 br. w Pszczewie poprowadził pracownik Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu Marcin Rzepa, który zajmuje się pozyskiwaniem unijnych funduszy dla gminy. Ponadto Prezesi ROD odbyli także szkolenie w zakresie nowego statutu i regulaminu ROD, które poprowadził mecenas Michał Tera z OZ PZD w Szczecinie. Październikowe szkolenie dla gorzowskich prezesów ROD poprowadził specjalista ds. pozyskiwania środków unijnych z UM w Gorzowie Wielkopolskim.

Największym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje dotyczące pozyskania środków na ogrodzenia, kanalizacje, elektryczność i domy działkowca. – Jednak, abyśmy się mogli starać o pozyskanie w tym sektorze dofinansowań, ogrody działkowe muszą zostać wpisane przez Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego do gminnych programów obszarów przeznaczonych do rewitalizacji – zaznacza Prezes OZ w Gorzowie Wielkopolskim Piotr Wilms. Spotkanie w tej sprawie z Prezydentem Miasta Jackiem Wójcickim zaplanowane jest na listopad, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że do maja 2016 roku ogrody działkowe mogą znaleźć się wśród obszarów podlegających rewitalizacji, bowiem Prezydent Gorzowa podkreślał dotąd podczas spotkań z działkowcami, że jest pozytywnie nastawiony do ogrodów działkowych. Wcześniej wyraził także zainteresowanie wpisaniem ogrodów działkowych do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, jako zieleń działkową. Kilkukrotnie mówił też, że nie chce i nie będzie likwidować żadnych ROD.

Jak wynika z przeprowadzanych dotąd warsztatów i szkoleń działkowcy są zainteresowani pozyskiwaniem wiedzy na temat zdobywania środków unijnych na rozwój swoich ogrodów. Związek od kilku miesięcy podejmuje intensywne działania, by ułatwić i jednocześnie zachęcić środowisko działkowe do działań nakierowanych na pozyskanie unijnych dotacji. To bowiem doskonały sposób na przeobrażenie ogrodów, które dzięki temu mogą stać się jeszcze piękniejsze i nowocześniejsze.

 

AH

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio