Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Co to jest kompostownik? - pytają dzieci w ROD "Małopolanin" w Rzeszowie - 28.10.2015

Co to jest kompostownik? Po co przekopujemy ziemię? Kim jest piędzik przedzimek? A jakie prace w ogrodzie trzeba wykonać jesienią? Na te i inne pytania, działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Małopolanin” w Rzeszowie odpowiadali uczestnikom wycieczki do tegoż ogrodu. Dzieci ze Świetlicy przy Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Solarza 16 w Rzeszowie zapoznały się ze sprzętem ogrodniczym i terminarzem prac na działce.

Miały też okazję spróbować zerwanych prosto z drzewa, świeżuteńkich, soczystych gruszek, jabłek i słodkich malin. Po tajnikach działkowej przyrody dzieci oprowadzała jedna z działkowiczek Pani Krystyna Kuzdro, na co dzień pracująca jako wychowawca świetlicy. Pasja i zaangażowanie – te słowa przychodziły na myśl, kiedy Pani Krystyna prezentowała efekty swojej ogrodniczej pracy.

Po zajęciach praktycznych przyszedł czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, loterii i w strzelaniu do celu. Dużym powodzeniem cieszyły się również animacje chustą KLANZY.

Był też czas na konkurs wiedzy ogrodniczej i grillowany poczęstunek. I tak upłynął nam wrzesień.

„Małopolanin” dał się poznać dzieciom jako „tajemniczy ogród” schowany za plecami olbrzymiego Hipermarketu, tuż obok ich szkoły. Dzieciaki już nastawiają się na kolejną wycieczkę, do następnego ogrodu, tym razem w stylu wojskowym. Powoli szykują stroje w kolorze moro i czekają na wojskowe atrakcje.

Ewa Bar - pedagog szkolny

w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Solarza 16

Okręg Podkarpacki PZD w Rzeszowie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio