Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy ROD "Oaza" w Szprotawie zakończyli sezon ogrodowy - 27.10.2015

23 października br.  odbyła się impreza podsumowująca sezon działkowy w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Oaza” w Szprotawie. Prócz działkowców w imprezie udział wziął  Prezes Zarządu Okręgu PZD w Zielonej Górze, Pan Marian Pasiński oraz przedstawiciele władz samorządowych: Marszałek Województwa Lubuskiego – Stanisław Tomczyszyn, Członek Zarządu Powiatu – Mirosław Gąsik, Burmistrzowie Szprotawy – Józef Rubacha i Paweł Chylak.
Uroczystości otworzył i prowadził Prezes ROD „Oaza”- Pan Jan Wróblewski. Prezes Podsumował mieniony sezon, podziękował wszystkim za pracę na rzecz ogrodu. Najbardziej wyróżniającym się działkowiczom wręczono odznaczenia Związkowe (1-złote, 3-srebrne, 2- brązowe). Dekoracji dokonał Prezes OZ PZD, Pan Marian Pasiński.

W trakcie uroczystości uhonorowano laureatów konkursów ogrodowych.

  • Najładniejsza Działka Warzywna- Wiesława i Franciszek Łagowscy
  • Najładniejsza Działka Warzywno- Rekreacyjna- Bronisława Molęda
  • Najładniejsza Działka Rekreacyjna– Emilia Tubacka

W swoim wystąpieniu Prezes OZ PZD podziękował działkowiczom za ich sumienną pracę na rzecz swojego ogrodu oraz pogratulował dobrego zarządu, którego aktywność wykracza daleko poza obowiązki statutowe. Oznajmił zebranym, iż Polski Związek Działkowców zakończył w tym roku procedury rejestracji Statutu oraz zakończyły się prace nad regulaminem ROD. Podkreślił, iż mimo niesprzyjających warunków Związek potrafił wywiązać się z zapisów ustawy o ROD.

Wielkie uznanie i ciepłe słowa otrzymały Panie przygotowujące stoisko plonów jak i  za wypieki dekoracje/kwiaty, wieńce/ na XV, XVI i XII Wojewódzkie Święto Plonów. W podziękowaniu Panie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Marszałka Stanisława Tomczyszyna i Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachę. Miłym akcentem było również wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobiazgów Działkowcom, którzy mimo upływu wielu lat swojego życia nadal wzorowo prowadzą swoje działki i udzielają się społecznie.

Marszałek Stanisław Tomczyszyn podziękował działkowcom  za zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej i makroregionu, zaprosił na kolejne Dożynki Wojewódzkie. Szczególne słowa podziękowania skierował do prezesa ROD Jana Wróblewskiego , który jak się okazało odnosi również sukcesy jako pszczelarz. W ramach działań ”Smaki i Tradycja” promuje nasze województwo na różnych imprezach w kraju i zagranicą. Duże słowa uznania padły od Burmistrza Szprotawy, który podziękował działkowcom za udział w Dożynkach Gminnych.

Posumowaniem tych podziękowań było wręczenie Panu Janowi Wróblewskiemu –medalu „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznany przez Ministra Rolnictwa na wniosek Prezydium OZ PZD w Zielonej Górze. Posypały się gratulacje i podziękowania od Działkowców.

Po części oficjalnej nastąpił czas na zabawę i degustacje pysznych ciast przygotowanych przez Działkowiczki . Do tańca przygrywał zespół, przy  dźwiękach którego bawiono się  do późnych godzin nocnych.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio