Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Tarnobrzeskie ogrody otwarte dla społeczności lokalnych - 26.10.2015

Czy słońce, czy plucha, niezależnie od pogody, tarnobrzeskie ogrody realizują zapisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i otwierają swe bramy dla społeczności lokalnych.

ROD Związkowiec  w Tarnobrzegu od dwóch lat współpracuje z młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koła Terenowego w Tarnobrzegu. Prezes Zarządu ROD „Związkowiec” Pan Aleksander Gruca, podpisał umowę stażową, dzięki której młodzież z WTZ PSOUU w Tarnobrzegu odbywa w sezonie zajęcia praktyczne w ogrodzie. ROD zapewnienia front robót, a WTZ zapewnia opiekę bhp i sprawuje światły nadzór nad wykonywaniem powierzonych prac. 
 
Młodzież w ramach zajęć, troszczy się o wygląd ogrodu: maluje i odnawia tablice informacyjne, wykonuje prace porządkowe w ogrodzie. Zawsze pod okiem opiekuna i Prezesa ROD. 
 
W czerwcu, na zaproszenie Pana Prezesa, wzięłam udział w takich zajęciach. Wspólnie malowaliśmy huśtawki na placu rekreacyjnym w ogrodzie. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem wykonywała powierzone im zadanie, a przerwa śniadaniowa była doskonałą okazją do rozmowy i zjedzenia pysznej drożdżówki. 
 
ROD Związkowiec od wielu lat współpracuje również z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (kiedyś Zespół Szkół Rolniczych), gdzie młodzież i pracownicy szkoły w różny sposób korzystają w wypoczynkowych i rekreacyjnych dobrodziejstw ogrodu.
 
To tylko niektóre przykłady takich pozytywnych działań w Delegaturze Rejonowej OP PZD w Tarnobrzegu.
Rola naszych ogrodów, jako obszarów zielonych w strukturze przestrzennej miasta Tarnobrzega oraz ich bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców jest ogromna. Dlatego podejmowanie kolejnych, systematycznych działań, które będą umożliwiały mieszkańcom atrakcyjne spędzanie wolnego czasu i kształtowały zdrowe otoczenie człowieka jest wręcz niezbędne. 
 
Aneta Komada
Kierownik Delegatury Rejonowej OP PZD w Tarnobrzegu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio