Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Konwalia" w Mokrej Prawej - 16.10.2015

W dniu 3 października 2015 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Konwalia” w Mokrej Prawej odbyły się coroczne obchody „Dnia działkowca”. Obchodom towarzyszyła przepiękna pogoda oraz miła i wspaniała atmosfera.

Kilka minut po godzinie szesnastej po odegraniu i odśpiewaniu „Hymnu działkowca” Pani Prezes Helena Wojna powitała zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych działkowców. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi:

  • Poseł na Sejm RP – Pani Dorota Rutkowska
  • Prezydent Miasta Skierniewic – Pan Krzysztof Jażdżyk
  • Wicestarosta Powiatu Skierniewickiego – Pan Tadeusz Grotkowski
  • Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Pani  Beata Ozga-Flejszer
  • Wiceprzewodniczący RM Skierniewic - Pan Grzegorz Płuska
  • Radna RM Skierniewic - Pani Dorota Bogatko
  • Prezes Stowarzyszenia Hospicjum  im. A. Olszewskiej w Skierniewicach Pani Magda Kuśmierczyk

W dalszej części uroczystości którą poprowadził Wiceprezes Józef Manista, odbyło się  omówienie konkursu na najpiękniejsza działkę w 2015 r. w  kategorii działek uprawowych i rekreacyjnych, który w tym roku po raz  pierwszy organizowany był przez Urząd Miasta Skierniewice pod medialnym patronatem „Głosu Skierniewic i Okolicy”. Do konkursu zgłoszonych zostało 41 działek ze wszystkich Skierniewickich ogrodów w tym 11 działek z ROD „Konwalia”, a wyniki konkursu ogłoszone zostały na „Skierniewickim Święcie Kwiatów Owoców i Warzyw” w dniu 19.09.2015 r.

Wszystkie działki zgłoszone do konkursu zostały przypomniane przybyłym na obchody „Dnia działkowca” w ROD „Konwalia” i zaprezentowane na specjalnie przygotowanej tablicy w formie zdjęciowej.

Z działek zgłoszonych przez ROD „Konwalia” wyróżnione zostały:

  • działka nr 312 Pani Jolanty Gruszewskiej – II Miejsce 
  • w kategorii działka rekreacyjna;
  • działka nr 307 Państwo  Janina i Andrzej GOLA – III Miejsce w kategorii działka uprawowa;

Jednocześnie przypomniano, ze komisja wyłoniła 15 działek które walczyły 
o nagrodę publiczności. Można było głosować poprzez internet  oraz na specjalnych kuponach kilku skierniewickich redakcji.

Głosowanie zakończyło się 6 września, a nagrodę publiczności zdobyli:

Państwo Waleria i Zdzisław MAJ – ROD „Konwalia” – działka nr 265.

Kolejnym punktem obchodów było omówienie konkursu „Bezpieczeństwo na drodze”, który przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji. W konkursie uczestniczyły dzieci w wieku od 3 do 12 lat i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy gratulacyjne oraz nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów – Komendę Miejską Policji w Skierniewicach i Zarząd ROD „Konwalia” oraz upominki od Pani Poseł Krystyny Ozgi, które w jej imieniu przekazała Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Pani  Beata Ozga-Flejszer.

Dyplomy, nagrody i upominki w towarzystwie organizatorów wręczyli dzieciom

Prezydent Miasta Skierniewic Pan Krzysztof Jażdżyk i Wicestarosta Pan Tadeusz Grotkowski.

Kolejnym punktem były wystąpienia zaproszonych gości którzy przekazali działkowcom życzenia oraz na ręce Pani Prezes złożyli listy gratulacyjne i upominki.

W obchodach „Dnia działkowca” oprócz licznie przybyłych działkowców ROD „Konwalia” uczestniczyli również przedstawiciele innych skierniewickich ogrodów działkowych oraz po raz pierwszy wolontariusze z Hospicjum im. A. Olszewskiej w Skierniewicach w celu zainicjowania akcji humanitarnej „Pole nadziei”.

Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. A. Olszewskiej w Skierniewicach Pani Magda Kuśmierczyk przekazała działkowcom istotę i cele tej akcji. Na powstałym „Polu Nadziei”, które prawdopodobnie jest jedyne takie w  Polsce ponieważ założone jest wspólnie przez działkowców i hospicjum na jednej z działek ROD „Konwalia”, której właściciel ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie jej uprawiać. Wolontariusze hospicjum wraz z opiekunami zainicjowali na przygotowanym przez działkowców polu akcję sadzenia żonkili, a mają do posadzenia  ok. 2000 szt. cebul, które na rzecz  hospicjum przekazała Radna RM Skierniewic Pani Dorota Bogatko. 

Akcja sadzenia rozpoczęta została w dniu obchodów „Dnia Działkowca” na ROD „Konwalia”, a pierwszą cebulę posadził osobiście Prezydent Miasta Skierniewic Pan Krzysztof Jażdżyk.

Pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zabawa przy muzyce zespołu „Magia” trwała do późnych godzin nocnych.

W zabawie do godz. 22.00 uczestniczyły również dzieci i młodzież niepełnosprawna ze Stowarzyszenia „Wspólna Troska” oraz ich opiekunowie.

Dokończenie akcji sadzenia cebulek żonkili nastąpiło 6 października 
z udziałem Pani Poseł Doroty Rutkowskiej, wolontariuszy hospicjum i ich opiekunów oraz działkowców.

Akcję „Pola Nadziei” podjęły również inne ogrody skierniewickie otrzymując na jej zainicjowanie część cebulek żonkili przekazanych na rzecz hospicjum przez Radną RM Skierniewic Panią Dorotę Bogatko.

Prezes ROD "Konwalia" w Mokrej Prawej Helena Wojna

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio