Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezydent Gliwic zdecydował o nieodpłatnym przekazywaniu PZD terenów ROD w użytkowanie - 08.10.2015

Gliwice, 5 października 2015 r.
 
Pan Józef Noski
Prezes 
Polski Związek Działkowców
Okręgowy Zarząd Śląski
 
 
Dotyczy: regulacji stanów prawnych gruntów pod Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi w Gliwicach
 
Trwają prace nad regulacjami stanów prawnych gruntów pod Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi w Gliwicach zrzeszonymi w Polskim Związku Działkowców, na podstawie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. W Gliwicach dotyczy to około 85% powierzchni zajmowanych przez ROD.
 
Wszędzie tam, gdzie nie ma problemów geodezyjno-prawnych, nie istnieją żadne przeszkody formalne, regulacje te będą następowały niezwłocznie. W przypadkach skomplikowanych potrzeba będzie na to trochę więcej czasu i taka informacja w poszczególnych przypadkach jest przekazywana.
 
Dotychczasowa współpraca z PZD układała się dobrze. W sprawach ważnych dla miasta i działkowców porozumiewaliśmy się. Z zadowoleniem przyjęliśmy deklarację władz śląskiego PZD o zrozumieniu potrzeb rozwojowych miasta i woli dalszej dobrej współpracy z samorządem.
 
W związku z regulacją stanów prawnych gruntów pod ogrodami, Prezydent Gliwic podjął decyzję, że przekazywanie przez miasto PZD w użytkowanie terenów zajmowanych przez ROD będzie się odbywało bez ponoszenia kosztów z tego tytułu przez użytkowników działek.
 
Z poważaniem
Zastępca Prezydenta Gliwic
Adam Neumann

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio