Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rejonowy Dzień Działkowca w Tarnowskich Górach - 08.10.2015

W dniu 30.09.2015 w siedzibie Delegatury Rejonowej OZ Śląskiego PZD w Tarnowskich Górach odbył się Rejonowy Dzień Działkowca, w którym udział wzięło ponadto 100 osób. Wśród gości  Posłowie na Sejm RP p. Tomasz Głogowski i p. Zbyszek Zaborowski, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry p. Arkadiusz Czech, przedstawiciele starostwa tarnogórskiego oraz Miasta Piekary Śląskie.

Na uroczystości nie zabrało historycznych sztandarów ROD „Lepsze Jutro” w Radzionkowie oraz ROD „Wieczorka” w Piekarach Śląskich. Na rozpoczęcie Rejonowych Dni Działkowca, członek Prezydium OZ Śląskiego PZD Piotr Mioduszewski przywitał wszystkich przybyłych, następnie  odsłuchano hymn PZD i chwilą ciszy uczczono zmarłych działkowców.

Burmistrzowi Tarnowskich Gór p. Arkadiuszowi Czech wręczono odznaczenie PZD „Za zasługi dla PZD”. Później zaproszeni goście mieli swoje wystąpienia w których bardzo przychylnie wypowiadali się na temat funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych i PZD. Na ręce kierownika Delegatury przekazali pisemne życzenia oraz wolę dalszej współpracy. W dalszej kolejności wręczono podziękowania i odznaczenia dla byłych i obecnych Prezesów ROD.

W imieniu Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD wręczono puchary i statuetki z okazji jubileuszy dla ROD „Rozwój” z Nakła Śląskiego i ROD „Stokrotka” w Świerklańcu. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród za wyniki w konkursach ROD Roku 2015 oraz Działka Roku 2015.

Piotr Mioduszewski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio