Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Sady Antoniukowskie" w Białymstoku - 23.09.2015

Tegoroczne Obchody Dnia Działkowca w ROD "Sady Antoniukowskie" w Białymstoku miały bardzo uroczystą oprawę. Nic dziwnego. Ogród obchodzi swoje 40-lecie. W świetlicy ogrodowej, wśród działkowców zasiedli też zaproszeni goście: poseł na Sejm RP pan Dariusz Piątkowski , radna Rady Miasta pani Agnieszka Rzeszowska, prezes OZP PZD pan Andrzej Bojko oraz pracownicy merytoryczni OZP, panowie Stanisław Dworakowski i  Eugeniusz Smorszczewski. Szczególnymi gośćmi byli panowie Paweł Wołosik, Sergiusz Podgajecki, Piotr Malec, Mikołaj Kiszkiel, Jan Misiejuk. To oni, jako kolejni prezesi ogrodu, wspólnie z całą społecznością ogrodową dbali o rozwój Sadów Antoniukowskich.

 

Prezes ROD, pan Czesław Bagiński, otwierając uroczystość przypomniał kilka ważnych dla rozwoju ogrodu dat. Rok 1975 - powstanie ogrodu, rok 1979 - wykonanie prac melioracyjnych. W roku 1980 wybudowano studnie głębinowe i hydrofornię. Świetlica ogrodowa, w której odbywała się tegoroczna uroczystość powstała w 1985 roku. W tym samym roku na terenie ogrodu odbyły się obchody  Wojewódzkich Dni Działkowca. W 1991 roku w altankach ogrodowych zapaliły się żarówki elektryczne – ogród został zelektryfikowany. Lata 2013 -2015  to modernizacja sieci wodociągowej, Właściwie, biorąc pod uwagę zakres wykonanych prac, można śmiało powiedzieć, że położono nowy wodociąg. Jak bardzo inwestycja ta była potrzebna działkowcy docenili w trakcie tegorocznego, bezdeszczowego lata. 

Tradycyjnie już, w Dniu Działkowca wręczane są wyróżniającym się działkowcom odznaczenia i dyplomy. W tym roku odznakami związkowymi uhonorowano 24 osoby. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali tegoroczni laureaci konkursów ogrodowych oraz działkowcy, których działki systematycznie pielęgnowane są przykładem dla innych. 
  W pewnym momencie, z sąsiednich pomieszczeń dotarł smakowity zapach gorącego bigosu. Prezes Bagiński, widząc, że zebrani coraz wyraźniej zerkają w stronę drzwi, za którymi znajduje się źródło zapachów ogłosił koniec części oficjalnej. A potem? Potem, przy bigosie, można było cieszyć się z dotychczasowych dokonań i snuć ambitne plany na przyszłość.

W liście okolicznościowym, jaki do działkowców z ROD Sady Antoniukowskie skierował prezes Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD Andrzej Bojko czytamy:

„Szanowni Działkowcy!
Z okazji jubileuszu 40-lecia ROD „ Sady Antoniukowskie" w Białymstoku pragnę podziękować Państwu za lata pracy na rzecz ogrodnictwa działkowego, na rzecz Waszego ogrodu, za pracę i determinację w obronie ogrodów i Związku. Życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz trwałości i rozwoju Waszego Ogrodu.”

Niech nam Sady Antoniukowskie zakwitają i owocują przez kolejne czterdziestolecia.  

(JS)


 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio