Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

II spotkanie z kulturą i sztuką w ROD za nami - 11.09.2015

ROD im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu gościł we wtorek 8 września już po raz drugi działkowców, którzy oprócz zamiłowania do pracy na działce mają także inne pasje. Pod patronatem Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu oraz działającej przy OZ Komisji Polityki Społecznej  odbyło się  II Spotkanie z Kultura i Sztuką w ROD. W ogrodowej świetlicy spotkali się działkowcy z Poznania i terenu aby pokazać innym swoje umiejętności i hobby. Były wystawione prace malowane farbą olejną, akwarele, pastele, przepiękne obrazy haftowane ściegiem krzyżykowym, różne cudeńka z włóczki, decoupage,  prześliczne rzeczy wykonane rękami działkowców. Bardzo ciekawe stoisko było dziełem p. Janusza Raja z Nowego Tomyśla pokazującego swoje zbiory odznak i orłów wojskowych, również przedwojennych. Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących "Przystań"  pokazało wspaniałe prace tej młodzieży oraz przedstawiło gorąco przyjęty koncert muzyczny.

Przybyłych na imprezę powitała prezes ogrodu p. Barbara Czapla, a prowadząca imprezę p. Alicja Serba z ROD "Zagajnik" przedstawiła przybyłym różnorodność form aktywności kulturalnej, pasje i talenty działkowców. Przeplatane to było pięknymi, nastrojowymi wierszami p. Ireny Niedzielskiej działkowiczki z ROD "Karolin",  p. Marka Stachowiaka z ROD im. M. Kopernika oraz  Pawła Kuszczyńskiego z ROD Zagajnik. Swój talent wokalny ujawnił p. Janusz Raj z ROD im. K. Świeczewskiego z Nowego Tomyśla. 13 wykonawców nie tylko z Poznania ale też z Pobiedzisk, Gniezna, Nowego Tomyśla i Czerwonaka otrzymało z rąk Prezesa OZ PZD Zdzisława Śliwę pamiątkowe  podziękowania za udział w spotkaniu, a od wszystkich zebranych  gromkie brawa.

Wczorajsze spotkanie z Kulturą i sztuką w ROD utwierdziło nas w przekonaniu iż warto organizować takie imprezy. Działkowcy nie tylko samą działką żyją, jeszcze malują, tkają, szydełkują, haftują .Nasze działki to są małe dzieła sztuki które inspirują do różnych form twórczości i pozwalają oderwać się od codziennych kłopotów. Takie spotkanie to cenna inicjatywa  Z całą pewnością spotkamy się znów za rok i wierzymy, ze weźmie w nim udział jeszcze większa liczba działkowych artystów, którzy do tej pory ukrywają swój talent.

Tekst: Barbara Czapla
Zdjęcia: Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio