Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Powiat Polkowicki: Święto plonów - 02.09.2015

W sobotę w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Miedzianka” odbyło się doroczne święto plonów.

Dla „Miedzianki” obecny rok jest wyjątkowo obfity w różnorodne wyróżnienia. Polkowickie ogrody działkowe wyglądają efektownie. Jest to rezultat pracy działkowców oraz umiejętnego zarządzania.

Od wielu lat w gminie odbywa się konkurs na najlepiej prowadzony i zagospodarowany ogród działkowy.

Specjalna komisja ocenia działki zwracając uwagę na zagospodarowanie działek, ich wygląd, zaangażowanie w działalność oświatowo-edukacyjna, a także szereg innych kryteriów.

W tym roku „Miedzianka” okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła. Burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik przyznał ogrodowi nagrodę pieniężną w wysokości 6200 złotych.

Wygląd „Miedzianki” został także doceniony przez Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Legnicy.

­W przypadku polkowickiej „Miedzianki” warte podkreślenia jest nie tylko wspaniałe zagospodarowanie ogrodów, wygląd działek, ale także zaangażowanie zarządu w różnorodne działania edukacyjne, organizowanie spotkań z uczniami oraz wiele innych działań – mówi Bożena Łupkowska z Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Legnicy.

„Miedzianka” znalazła się także w gronie pięciu najpiękniejszych ogrodów działkowych w konkursie ogólnopolskim.

­Ten rok jest wyjątkowy pod względem laurów, które nam przypadły. To dla nas, jako zarządu, duże wyróżnienie, ale jednocześnie motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy – mówi Halina Sosnowska, prezes ROD „Miedzianka”.

W sobotę podczas dożynek nie zabrakło wszystkich elementów nieodłącznie kojarzących się ze świętem plonów. Było więc dzielnie się chlebem, obśpiewywanie wieńca, a także tradycyjne życzenia.

 

Fot. SP Polkowice

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio